В Україні можуть бути перебої з постачанням хліба

20 грудня 2021, 17:06

В Україні в січні 2021-го через подорожчання газу для хлібопекарської галузі можуть розпочатися перебої з постачанням хліба. Вартість блакитного палива для них на початок наступного року становитиме 52 грн за кубометр, інформує Обозреватель з посиланням на заяву Асоціації хлібопекарської галузі. Загалом до асоціації входять 85 підприємств.

При цьому різко підняти ціни на хлібобулочні вироби не вдасться – вже підписано контракти з ритейлерами. Як результат, деяким підприємствам доведеться закритися або працювати зі збитком.

Підприємства поширили серед ЗМІ лист до президента Володимира Зеленського. Просять дати можливість купувати газ за пільговою ціною, як це роблять постачальники тепла та гарячої води.

"Такий стан речей найближчим часом невідворотно спровокує перебої у виробництві хліба та його постачаннях до торгових закладів, неминуче виникнення соціальної напруги в суспільстві та інших негативних наслідків економічного та соціального характеру", – написали у зверненні.

Йдеться про 10-12 млн кубометрів газу на місяць. Зазначимо, що у своєму виробництві хлібопекарні використовують газ. Через рекордний зліт цін на енергоресурси собівартість виробництва різко збільшилася. Це може призвести до різкого подорожчання продукції або до закриття частини підприємств.

Крім того, Україна може зіткнутися з дефіцитом якісного борошна для випікання хліба та хлібобулочних виробів. За словами виробників, перші ознаки його спостерігаються. Це може призвести до серйозного подорожчання хліба.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору