В Україні хочуть ввести обов’язкову сезонну зміну шин

16 листопада 2020, 12:03

фото тематичне

Українських водіїв хочуть на законодавчому рівні зобов'язати змінювати шини з літніх на зимові.

Таку ініціативу висунув заступник голови Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Зокрема, він навів такі аргумент на користь сезонної зміни шин:

1. Зимова гума має набагато краще зчеплення з дорогою у зимових умовах.

2. При температурах нижче +7°С літня гума «дубіє» і втрачає свої властивості, а від того - менша керованість, більший гальмівний шлях.

3. Зимова гума безпечніше.

- Ті, хто ігнорує необхідність сезонної зміни шин мають більше шансів втрапити в ДТП. Адже маневри не завжди вдаються так, як хотілось би. Особливо, коли сніг та ожеледь. Такі водії наражають на небезпеку не лише себе, а й інших: водія авто, що рухається попереду на зимовій гумі і має значно коротший гальмівний шлях (дотриматися дистанції стає непросто), або пішохода, який не очікує, що авто не зупиниться вчасно перед пішохідним переходом. Ми це знаємо дуже добре, адже з першими опадами виїжджаємо на десятки ДТП, причина яких здебільшого — літня гума, - написав Олексій Білошицький.

Він зазначив, що нині в нашій державі на законодавчому рівні не врегульовано питання сезонної заміни шин. Існують вимоги лише щодо їхньої якості.

- Нам варто переймати найкращий досвід у сфері безпеки дорожнього руху. Тож, введення на законодавчому рівні обов’язковості заміни літньої шини на зимову, може суттєво покращити ситуацію на дорогах України в холодний період та зменшити кількість ДТП, - додав Білошицький.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору