В Україні картопля подорожчала за тиждень на 11%

05 січня 2024, 11:53

Цього тижня українські виробники вкотре підвищили відпускні ціни на картоплю, повідомляє EastFruit.

Ситуація, що склалася, вже позначилася на цінах, які за перший тиждень поточного року підвищилися до 15-20 грн/кг, що в середньому на 11% дорожче, ніж наприкінці 2023 року.

Головною причиною чергового подорожчання в цьому сегменті, на думку експертів, стало загальне скорочення пропозиції картоплі в місцевих господарствах. Річ у тім, що багато українських виробників, які не мають потужностей для тривалого зберігання, завершили продажі картоплі ще в першій половині поточного сезону.

Водночас представники оптових компаній скаржаться на відсутність необхідних обсягів якісної картоплі в місцевих господарствах. Фермери натомість пов’язують проблеми якості картоплі з несприятливими погодними умовами в період збирання: тривалі дощі негативно позначилися не тільки на товарному вигляді картоплі, а й на її лежкості. Також, за словами виробників, посадковий матеріал, використовуваний 2023 року, залишав бажати кращого.

Відпускні ціни на картоплю в Україні на сьогодні вже в середньому в 3,9 раза вищі, ніж на початку січня минулого року. Багато гравців ринку впевнені, що вже найближчим часом темпи подорожчання цієї продукції помітно прискоряться, “підігріті” інформацією про можливу нестачу якісної картоплі на українському ринку.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору