В Оршанці психологи готують курсантів-прикордонників до стресових ситуацій

03 березня 2016, 15:00

Страх загинути у бою, залишитись інвалідом чи бути боягузом в очах товаришів – це далеко не повний перелік того, що лякає майбутніх військових. Аби побороти такі переживання, а головне – розвинути командний дух – з курсантами-прикордонниками працюють психологи, інформує ЧСН.

На психологічних тренінгах майбутніх прикордонників навчають довіряти один одному. Від згуртованості колективу залежить успіх бойових операцій і, головне, – життя кожного військового під час війни – переконана курсант Іванна Дмитрук. Додає: заняття в класі допомагають пізнати товаришів з якими служиш пліч-о-пліч.
На заняттях відверто про найпотаємніше курсанти можуть говорити сміливо. Молоді військові розповідають що їх лякає у службі. Цікавляться: чи варто соромитись страху загинути чи потрапити у полон. Сергій Павлов родом з Луганщини. Багато його друзів-односельців були в АТО i зараз без допомоги психологів не можуть жити.

Фахівці працюють на випередження: завчасно готують курсантів до стресових ситуацій. Психолог Оксана Штeйгервальд зауважує: колектив військових кардинально відрізняється від колективу цивільних. На людей у формі покладена велика відповідальність – захист країни. Відтак і працювати з ними найважче.

В’ячеслав Шинкарьов 16 років викладає психологію для військових. У 2014-му був відряджений в АТО, там в окопах працював із бійцями, яких зламала війна. Каже: йому і самому було тяжко впоратись із пережитим.

Довіряти один одному і не піддаватись паніці за будь-яких умов. Психологи запевняють: ці вміння майбутнім прикордонникам знадобляться не лише на службі, а й допоможуть у мирному житті.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору