Як живеться селу на Черкащині поряд із птахофабрикою?

03 березня 2016, 14:34
1280px-Budyshche-2013-1

Фото з сайту uk.wikipedia.org.

Останнім часом уся область активно обговорює можливе розширення птахофабрики «Перемога Нова», що розташована в селі Будище Черкаського району. Оцінити, чого варті обіцянки керівництва підприємства і як насправді живеться мешканцям села, де підприємство працює вже багато років, ми вирішили самостійно. І почули цікавий факт - за 2015 рік підприємство вклало в школу, садочки, амбулаторію сімейної медицини і взагалі в інфраструктуру села 1 мільйон 845 тисяч гривень! Ми вирішили пошукати сліди цих коштів на місці – в селі Будище – та розпитати людей.

Першим співбесідником став сільський голова Григорій Приходько, зустріч із яким відбулася біля дитячого садочка – керівник села був там у своїх справах. У відповідь на пряме питання, чим є птахофабрика для села – тягарем чи благом, Григорій Миколайович відповів:

- Я розкажу як є, а ви робіть висновки. Зроблено капітальний ремонт школи і двох садочків – у Будищі і Лозівку: із заміною всіх вікон на склопластикові, заміною вхідних дверей, облаштуванням ґанків, ремонтом котелень, заміною підлоги, встановленням шафок для одягу тощо. Зроблено ремонт амбулаторії сільської медицини в Будищі, ФАПу в Лозівку, відремонтовано Будинок культури, в центрі Будища встановлено павільйони для торгівлі овочами. Жителям села, ветеранам, сім’ям атовців надається матеріальна допомога.

1 (2)

Сільський голова Григорій Приходько.

Спитали ми й про сморід і пилюку, на що сільський голова повідомив, що сам живе в 280 метрах від діючих пташників, але йому ніякий сильний запах не заважає.

- Ви зрозумійте, що це ж село, тут прийнято тримати худобу. А від худоби і птиці – свій запах. То що, забороняти сусідові тримати свиней? – перепитує Григорій Миколайович. – На сьогоднішній день у нас все добре, на пташниках витримуються усі екологічні норми та ніякого особливого смороду, про який дехто постійно говорить - немає.  Навпаки, люди задоволені, бо знають, що в них є робота, гідні умови праці і гідна зарплата. І соціальній сфері користь. Зайдіть хоча б у школу, поспілкуйтеся з учителями.

Саме це й стало нашим наступним кроком. У школі вдалося поспілкуватися з заступником директора з виховної роботи Мариною Лазаренко.

- Тільки за минулий навчальний рік капітально відремонтовано актову залу, - починає перераховувати Марина Леонідівна.

2 (2)

Оновлена актова зала школи.

- Коли в нас сталася аварія з водопроводом, «Перемога Нова» повністю поміняла всі труби. В початкових класах – у кожному класі рукомийники, бойлери. Поміняно сантехніку в туалетах. Там теж є гаряча вода, діти й викладачі миють руки гарячою водою. Поміняно всі вікна, двері. На подвір’ї встановили вісім дерев’яних лавочок, висадили туї, засадили газони спеціальною травою. Коли ми здобули перемогу на районному етапі військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), нам треба було їхати на обласний етап змагань. Ми попросили дизельне пальне. Натомість нам, крім пального, придбали ще й камуфляжні костюми для учнів, із запасом. Надали також сухпайок. Торік купили для виступів дітей 24 національні костюми. Я вже не кажу про солодкі подарунки всім школярам на Новий рік, придбання штучної новорічної ялинки, проведення Інтернету. Обіцяють встановити вай-фай апаратуру, щоб Інтернет був на всій території школи, - розповідає Мариною Лазаренко.

3 (2)

У школі всі вікна й двері замінено на нові.

Коли  завітали в амбулаторію сімейної медицини, то побачили капітально відремонтоване приміщення – виявилося, коштом птахофабрики амбулаторію було відремонтовано, прибудовано до неї веранду, замінено вікна і двері, обладнано туалет, встановлено бойлер.

4 (2)

Відремонтоване приміщення амбулаторії.

Старша медична сестра амбулаторії Леся Метеля про допомогу підприємства зазначила, що здивована такою підтримкою з боку місцевого підприємства:

- Ми, медики, звикли до того, що на нас, як правило, ніхто не звертає уваги. А тут – така допомога!

Наша поїздка виявилася недаремною – ми знайшли вагомі результати соціальної роботи птахофабрики, а суми коштів, витрачені на цю роботу, виявилися справді значними. У селі відчутна присутність добрих партнерських відносин, завдяки яким вдається задовольняти найнагальніші потреби людей, не розділяючи їх на своїх і чужих.

Лілія Іванченко

Коментарі

сорока сказав:

Шкода що не у нас. Наші чигиринці як завжди сидітимуть з голою задницею і будуть кричати що тут скрізь свята земля предків. А потім нити що їм всі винні. і ходити у дірку в підлозі. у святу землю предків доречі)))

Вгору