В ОДА розповіли, скількох дітей передали в прийомні сім’ї

08 листопада 2019, 09:33

Визначення на державному рівні пріоритетності розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяє розвитку інституту прийомної сім’ї в Україні, - зазначають в Службі у справах дітей Черкаської ОДА.

– Тож ми і спрямовуємо зусилля Служби на забезпеченні прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сім’ї, – говорить начальник Служби у справах дітей Оксана Покатілова. – В області нині обліковується 2 202 дитини зазначеної категорії. З них 2 005 (91%) виховують в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу.

Оксана Іванівна розповідає, що з початку 2019 року право на сімейне виховання реалізувало 250 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновили – 29 дітей (на 4 більше, ніж за аналогічний період 2018 року), влаштували під опіку, піклування – 147, передали на виховання в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу – 74 (на 27 більше, ніж за аналогічний період 2018 року).

В області функціонують 110 прийомних сімей, із них 8 створено у поточному році: у містах Черкаси, Золотоноша, Сміла, Катеринопільському, Чорнобаївському та Шполянському районах по 1, у Корсунь-Шевченківському районі – 2.

Між тим, на Черкащині функціонує 47 дитячих будинків сімейного типу, з них 7 створили цьогоріч: місто Золотоноша і Золотоніський район по 2, у містах Черкаси, Сміла, Тальнівському районі – по 1.

У прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 520 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

– Виховання дітей у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу дає можливість зберегти для них найголовніший соціалізований чинник – сімейний. Це дозволить дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, пройти процес соціалізації у нормальних сімейних умовах, сформувати навички життя на прикладі членів родини, не почувати себе «вигнанцями» у суспільстві, – констатувала начальник Служби.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору