В обласному кардіоцентрі двом 75-річним пацієнткам замінили серцеві клапани

25 липня 2023, 14:52

У Черкаському кардіологічному центрі провели одразу дві операції із транскатетерної трансплантації клапана (TAVI). Це найсучасніша методика із заміни клапана на штучний. Вона відбувається без розрізу грудини та зупинки серця.

За словами завідувача відділенням серцево-судинної хірургії Олега Журби, операція TAVI тривала близько години, тоді як на відкритому серці подібні втручання відбуваються орієнтовно шість годин. Обом пацієнткам - 75 років. Клапани для них забезпечила держава.

Надія Павлівна потрапила у кардіологічний центр із діагнозом стеноз ІІІ ступеня. Перші проблеми із серцем у жінки діагностували у 2017-му. Каже: всі ці роки її мучила задишка. Погодитися на операцію переконали діти.

- Коли вийшла з наркозу, відчула, що можу дихати. Зникло ускладнене дихання, - згадує пацієнтка. - Мене вразив колектив кардіоцентру: всі молоді, усміхнені, фахові медики. Дякую за турботливе ставлення.

Інша пацієнтка, Світлана Іванівна, вже мала операцію на серці сім років тому. Їй почистили клапан від кальцинозу в іншому медичному закладі. Проте через кілька років проблема із серцем знову повернулася.

- До операції я могла пройти метрів 30-50. І все, я сідала, тому що не могла дихати, були болі, - каже жінка. - Після операції починаю входити в ритм людини. Все це завдяки золотим рукам наших медиків. Дякую за те, що дали мені другий шанс на життя.

За інформацією Черкаського обласного кардіоцентру

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору