В лютому в атмосфері Черкас зросли концентрації діоксиду азоту

06 березня 2018, 12:21

Значний вплив на розсіювання шкідливих домішок в атмосфері чинить погода. Для м. Черкаси сприятливі до розсіювання метеорологічні умови створюють посилений вітер, опади та температура. У першій половині лютого та в останні дві доби (27-28.02) спостерігались опади різної інтенсивності у вигляді мряки, дощу, мокрого снігу та снігу. Максимальна швидкість вітру досягала 8-14 м/с. Такі умови сприяли розсіюванню та зменшенню забруднюючих речовин в атмосферному повітрі. 

У період з 18 до 26 лютого спостерігалась морозна, мало вітряна, переважно без опадів погода, що створювало сприятливі умови для накопичення шкідливих домішок у приземному шарі повітря. В цілому за місяць кількість днів з погодними умовами, що сприяли високому забрудненню атмосфери, дорівнює 9.

За забрудненням атмосфери у місті регулярно спостерігає лабораторія спостережень Черкаського обласного центру з гідрометеорології. Чотири рази на добу відбираються проби повітря у Південно – західному мікрорайоні, Дніпровському мікрорайоні та у центрі міста. За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, лабораторією центру в лютому було проаналізовано 1589 проб повітря. І як показали результати - атмосфера у м. Черкаси забруднена вище допустимих норм діоксидом азоту та формальдегідом. Середні за лютий концентрації цих речовин в Дніпровському мікрорайоні у порівнянні з січнем  збільшились в 1,8 та 1,3 рази відповідно.

Найвищі концентрації по відношенню до максимально – разової гранично - допустимої концентрації (ГДК) відмічались по діоксиду азоту. Вміст цієї речовини перевищував ГДК у 25 відсотках проб. Максимальна концентрація на рівні 3,3 ГДК була зафіксована в Дніпровському мікрорайоні 24 лютого о 19 годині. У порівнянні з лютим минулого року її значення збільшилось в 7 раз, а середня за лютий концентрація діоксиду азоту у порівнянні з лютим 2016 року зросла в 5 раз.

В центрі міста концентрації діоксиду азоту були на рівні ГДК і лише в Південному районі не перевищували ГДК.

Слід відмітити, що діоксид азоту (клас небезпеки 3) у концентраціях, що перевищує ГДК, негативно впливає на органи дихання людини, подразнює слизові оболонки. Особливо це відчувають люди з хронічними захворюваннями легенів.

Також Дніпровський мікрорайон забруднений формальдегідом. Середні за лютий концентрації формальдегіду перевищують ГДК в 2,7 в рази.

За індексом забруднення атмосфери (ІЗА) рівень забруднення атмосфери за лютий у місті вважається високим. ІЗА за лютий склав 7,22. В порівнянні з січнем ІЗА збільшився у 1,25 рази за рахунок збільшення середньомісячної концентрації по формальдегіду та діоксиду азоту в Дніпровському мікрорайоні.

Діоксид азоту та формальдегід потрапляють в атмосферу з викидами підприємств та автотранспорту. Зважаючи на те, що викиди автотранспорту найбільше накопичуються в районах зупинок та перехресть вулиць, рекомендуємо не використовувати тротуари вулиць, переповнених автотранспортом, для прогулянок на свіжому повітрі.

За повідомленням Черкаського обласного центру з гідрометеорології.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору