В Ірдинських болотах несподівано заквітла червонокнижна рослина

03 травня 2015, 20:49

622156_8_w_1000

Досить рано цього року заквітла червонокнижна сон-трава в Ірдинських болотах, що на території Черкаського лісгоспу. Навіть досвідчені лісівники здивовані – зазвичай початок цвітіння припадає на травень.

Про це йдеться на сайті Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

На відміну від інших первоцвітів, сон-трава килимом не вкриває землю. Тендітні квіти з’являються окремими кущиками і доволі рідко. Це й не дивно – рослина занесена до Червоної книги України, тому охороняється законом і державою.

«Лісова охорона не наділена повноваженнями складати акти про адмінпорушення та штрафувати за зривання первоцвітів. Однак ми завжди попереджаємо відпочивальників та охочих до наживи, що ці квіти червонокнижні і нищити їх не можна», – говорить директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.

Як кажуть лісівники, вирощувати сон-траву в обійсті практично неможливо. Вона потребує особливих умов, росте на сухих піщаних грунтах. Тому всі квіти, які продають, зірвані браконьєрами в лісах. І купувати їх – значить бути причетними до злочину.

Найрясніше сон-трава квітує на території Тясминського лісництва, а також у Свидівському та Руськополянському лісництвах Черкаського лісгоспу.

Поділитись

Коментарі

Вгору