Уродженець Сміли вирішив переписати історію Криму

26 листопада 2014, 20:36

98

Після окупації Криму росіяни вирішили переписати історію півострова у потрібному ракурсі. Керувати процесом створення нової історії узявся міністр культури РФ Володимир Мединський – уродженець міста Сміла Черкаської області, інформують Новини Черкащини.

19 листопада в Росії презентували першу наукову монографію з історії Криму. Як повідомляє «ТАСС», праця обсягом понад 450 сторінок «охоплює всю історію півострова, починаючи з античних часів до наших днів». У створенні «Історії Криму», виданої Російським військово-історичним товариством взяли участь 13 вчених-істориків з Москви і Криму.«Ми подивилися підручники, за якими вчили історію в Україні і прийшли в жах. Виникла потреба написання нормальної професійної історії Криму», - зазначив голова Російського військово-історичного товариства, міністр культури Росії Володимир Мединський.

Він заявив, що те, що відбувається в Європі і в Україні показує, як «історія перетворюється на служницю політики».

«Промивання мізків, як ми це бачимо в Україні, перетворює людей на манкуртів, - заявив Мединський. - Сподіваємося, що історія Криму в більш стислому і популярному вигляді стане невід'ємною частиною єдиного підручника історії Росії», - додав російський міністр.

Володимир Мединський народився у Смілі, після школи вступив до Московського державного інституту міжнародних відносин, а потім залишився жити в Росії. Один із найбільш вірних партійців путінської "Единой России", у політиці починав як радник заступника глави Держдуми, а в 2003 році і сам став нардепом-«єдиноросом» і увійшов до складу Генеральної ради цієї партії.

Як повідомляв «Прес-Центр», слава до Мединського прийшла завдяки книгам у стилі "художня провокація". Одну книгу назвав "О русском пьянстве, лени и жестокости" – а потім розписав у ній, які росіяни насправді трудолюбиві, добрі і поборники тверезості. Іншу книгу назвав "О русском рабстве, грязи и "тюрьме народов" – і знову розписав, що все це вигадки іноземців. Причому книга про відсутність в Росії авторитаризму і агресивності у зовнішній політиці вийшла невдовзі після вторгнення військ Росії на територію Грузії.

У своїх книгах на тему історії колишній смілянин називає Володимира Мономаха любителем "чорного піару" в політиці, Миколу Першого оправдовує у його рішенні повісити повстанців-декабристів, а царя Олексія Тішайшого, при якому Україна "об’єдналася" з Росією, описує як надзвичайно мудрого правителя, який не поспішав допомогти визвольній війні Хмельницького, бо не хотів пролити кров російську.

Цікаво, що у 2008 році в інтерв’ю радіостанції "Эхо Москвы" Мединський сказав, що йому гидко, коли в російській кінозалі, де демонструється фільм "Брат-2", аплодують сцені, де російський бандит вбиває українців зі словами: "Вы нам ещё за Севастополь ответите!"…

Поділитись

Коментарі

Вгору