Уповноважений з прав людини перевірив в Умані умови життя переселенців і знайшов порушення

08 вересня 2023, 14:39

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Вадим Синявський перевірив місця компактного поселення внутрішньо переміщених осіб у місті Умань. Під час моніторингу виявлено деякі порушення.

Під час візиту до готелю «Будинок творчості вчених» Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України встановлено, що в ньому перебували 10 ВПО, з них 3 особи пенсійного віку та 4 дітей. За проживання в МКП мешканцями сплачуються кошти згідно попередньо укладених договорів.

В кожній кімнаті МКП, в окремому приміщенні розташована душова кабіна, санвузол, мийка для рук, сушарка для білизни. Стіни та підлога викладені плиткою. Сантехніка перебуває в робочому стані. Вікна та двері в усіх приміщеннях сучасні металопластикові. Кімнати для проживання знаходяться в доброму стані та облаштовані всім необхідним. Коридорні приміщення перебувають в чистому стані.

В МКП окрема кімната пральні, облаштована двома пральними машинами, ванною та сушаркою.

Водночас адміністратором МКП було звернуто увагу на необхідність додаткового забезпечення МКП миючими засобами, продуктами харчування, медикаментами, електричними чайниками, мікрохвильовими печами та шкільним приладдям для дітей ВПО.

Моніторинговим візитом до МКП на базі гуртожитку №1 Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини, встановлено, що на час візиту в МКП перебували 32 внутрішньо переміщені особи, з яких 2 дітей, 7 осіб пенсійного віку й 1 особа має інвалідність.

В кожній кімнаті проживають по 2-3 особи (з однієї родини). Кімнати мебльовані. Кожна кімната облаштована столом, стільцями, шафою, ліжками, електрочайником. Віконні рами в кімнатах металопластикові. Опалювальні батареї чавунні.

Підлога вкрита лінолеумом. В кімнатах зроблено ремонт. В душових кімнатах, санвузлах, підлога та стіни обкладені плиткою Двері сучасні металопластикові, сантехніка в доброму стані. В МКП облаштована дитяча кімната та діє Центр розвитку дитини. Дитяча кімната облаштована дитячим столом, стільцями, дитячими іграшками, телевізором. Крім того, в МКП наявна комп’ютерна зала, в якій знаходиться 7 комп’ютерів, та полички із книжками.

Водночас виявлено і недоліки. Так, дане МКП не пристосоване для мало мобільних груп населення, зокрема, центральний вхід не облаштований пандусом, а ліфтова шахта пустує більше 25 років без самої кабіни ліфта через відсутність належних коштів.

За результатами моніторингового візиту будуть складені звіти, а також надано рекомендації центральним органам виконавчої влади та обласній військовій адміністрації щодо сприяння в усуненні виявлених проблем та забезпеченні потреб ВПО.

За інформацією представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один стілець на кімнату та порвані матраци: на Золотоніщині у дитбудинку порушували права вихованців

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору