Умілець із Золотоноші зробив чудо-сапу

11 червня 2014, 18:47

 

Умільцем із Золотоноші Михайлом Авраменком захоплюються на сайті Чернігівської обласної газети “Біла хата”.

Автору статті довелося побачити, як один чоловік у Золотоноші швидко опрацьовував земельну ділянку. Виявилося, що швидкому обробітку земельної ділянки він зобов’язаний пристрою, який сам і зробив.

Автор приладу – Михайло Авраменко (на фото). Ідею він запозичив в одній із місцевих газет, де розповідалось про одного умільця з Черкащини, який додумався до більш ефективної обробки землі.

Михайло Іванович розповів, що площу землі від очищення бур’янів «своєю» сапою обробляє удвічі швидше. Суть роботи такого приладу в тому, що на відміну від звичайної сапи, прополювання городу відбувається в обидві сторони – «туди-сюди», а не в одну, як зазвичай – тільки «до себе».

 

«Залишається тільки тримати її та «водити» наче граблями по ріллі», − дізнається Михайло Іванович.

Для виготовлення пристрою треба взяти шматок сталі, обклепати кругом або обточити на верстаку з усіх боків, щоб вийшла напівколом. Можна взяти звичайну сапу, як сам Михайло Авраменко зробив, і довести її відповідної форми: по-довжині вона у нього вийшла 27 см, по ширині (в центральній частині сапи) – 8 см. А коли до сапи прикріплювати держак, то треба постаратися, щоб він вийшов точно «під себе», тобто кут безпосередньо біля сапи повинен бути зроблений таким чином, щоб зручно було тримати її за держак і обробляти землю.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору