Уманська художниця та іспанський скульптор презентують спільний проект

06 березня 2017, 16:34

У ХІХ столітті він писав картини про гострі проблеми політики, суспільна та релігії, за що його ледве не стратили. Сьогодні проблеми, які  2 століття тому підіймав іспанський художник Франсіско Хосе де Гойя зробила актуальними умаська художниця Одарка Дьома-Пісна та іспанський  скульптор Карлос Гарсіа Лаос. Митці створили  проект-виставку в якому через картини та скульптури митці висвітлюють проблеми суспільства з якими стикаються люди у всі часи. Про це інформує "Вечірня Умань".

- Ця виставка - це ще один доказ того, що попри розвиток технологій людські проблеми залишаються незмінними. У своїх роботах я зачепила 10 актуальних тем для нашої країни, - розповідає Одарка Дьома-Пісна.

Цього разу на картині художниці не різдвяні вогні, а палаючі будинки , війна, прояви хабарництва та лицемірства людей...  Як колись, у ХІХ, Гойя  у своїх  роботах змальовував долю іспанської нації за доби Наполеонівської війни, - сьогодні, таку  ж паралель провели сучасні  митці, створивши виставку «Тінь Гойї», яку 11 березня о 16.00 вперше презентують в уманській картинній галереї.

«Виставка складатиметься з 30 репродукцій картин Гойї, 10  моїх полотен та 10 скульптур Карлоса Гарсіа Лаоса, які ми створили спеціально для цього проекту.» - розповідає Одарка.

Віч-на-віч зіткнутися з проблема в яких живе наше суспільство може кожен, єдине  на чому наголосила художниця, це те, що на виставку краще не брати дітей, адже не всі можуть бути морально готові сприймати такі роботи.

- Проект може стати своєрідним майданчиком для обговорення проблем суспільства, адже на виставці буде розміщено чисте полотно де кожен відвідувач зможе написати найактуальнішу проблему з якою пересікаються українці, - розповідає Одарка.

Окрім виставки на уманчан чекає 2  тематичних лекції з показом фільму про Гойю.

Вгору