Уманчани повстали проти стихійної торгівлі м’ясом (фото, відео)

13 червня 2014, 15:51

Крики, бійка, міліція – працівники ПП «Агропромресурси» та уманчани «ударили» по незаконному продажу м’ясних продуктів. Першу акцію по боротьбі зі стихійними ринками вони провели на «торговій точці», що знаходилася по вулиці Постишева. Чоловік та жінка продавали м’ясні продукти без жодних на те дозволів та документів. Натомість вони мали прутик для гоніння мух, пише "Вечірня Умань".

Посеред робочого дня працівники ПП «Агропромресурси», покинувши всі свої справи, пішли боротися зі стихійною торгівлею в місті. Почали вони із вулиці Постишева, де подружня пара вже не перший місяць продає м’ясні продукти без документів. Вони його просто прикривають скатертиною та відганяють мух прутиком.

- Документи у мене на м’ясо є, але я їх із собою не взяв, - прокоментував ситуацію власник торгової точки Микола Намісник.

Працівники ПП «Агропромресурси» чоловіку на слово не повірили та викликали на місце події правоохоронні органи.

- Ми прийшли боротися зі стихійною торгівлею. Такі продавці забирають у нас роботу, а у бюджету міста - кошти. Вони не платять податків, не є приватними підприємцями, - розповідає в.о. начальника цеху Наталія Кравець. - Зараз на вулиці +30, кругом мухи, вихлопні гази. Немає жодної гарантії, що це м’ясо якісне. Можливо воно заразне, або з дохлої скотини. Проблема ще й в тому, що на стихійному ринку ніхто не може проводити перевірку, крім міліції. Ми починаємо боротьбу із антисанітарією. Стихійним ринкам не місце в нашому місті.

Аби продавці не втекли до приїзду міліції, працівники підприємства оточили «торгову точку». У розпалі суперечки власниця м’ясного товару накинулася на одну із активісток із прутиком, яким напередодні відганяла мух. За що мало не отримала ляпаса салом.

Думки ж уманчан, які стали свідками події, щодо незаконної торгівлі розділилися. Одні виступили за стихійні ринки, інші - проти. Проте останніх все таки виявилося більше.

- Ці продавці в нас тут торгують вже не перший місяць, і весь час без документів. До них уже й міліція приходила, але вони все одно продовжують торгівлю, - розповідає мешканка мікрорайону Алла Федун. – Я проти такої торгівлі. Хтозна, яке вони м’ясо продають, в яких умовах зберігається, і скільки йому днів. Такі акції як ця треба проводити по всьому місту. Але щоб їх робили не працівники підприємств, а відповідні органи. І не для «галочки», а для ефективності.

Прибувши на місце події, правоохоронні органи склали на власника торгової точки адміністративний протокол. Що робити далі із м’ясним товаром та його «виробником» вирішить суд. А поки сало буде зберігатися у власника «торгової точки».

 

Точка зору

Начальник управління Держсанепідслужби Умані, депутат міської ради, Лариса Качанова: «Шлях до подолання стихійних ринків лежить через створення міні-ринків у кожному мінікрорайоні».

«Сьогодні реалізація будь-яких продуктів має бути наближеною до людей. Санепідслужба неодноразово подавала пропозиції до влади про створення у кожному мікрорайоні міні-ринків, де будуть реалізовуватися всі продукти: і м’ясні, і молочні. Але відповідно до діючих санітарних правил.

Можна елементарно створити міські комунальні ряди, щоб люди платили невелику ціну, податки, за те що вони там продаватимуть, створивши нормальні умови.

Наприклад, можна торгувати зранку чи поставити холодоагенти, в якому зберігатиметься товар. Але щоб ми знали, що є ветеринарна служба, яка проконтролює, що це безпечний продукт і ним можна торгувати.

Допоки буде попит на такий товар «без документів», то і будуть продавці, які ним торгуватимуть. Тому такі міні-ринки це необхідність. Створивши їх, ми і бюджет поповнимо і стихійні ринки поборемо».

Обеспечьте высокую сохранность своей продукции вместе с МоноПак! Гибкая упаковка!

Поділитись

Коментарі

Вгору