Уманчани домагаються перерахунку плати за воду

20 квітня 2015, 11:59

вода

Лише на 20% може забезпечити себе водою з місцевих джерел місто Умань, а решту купує у Білій Церкві, у приватного підприємства, яким є тамтешній водоканал. Ще торік уманчани брали воду по 1,02 гривні за кубометр води. Та раптом улітку ціна води на березі Росі в Білій Церкві підскочила для Умані до 3,62. Це при тому, що Умань там і насоси свої має, і сама платить за електроенергію та інші витрати з прекачування води за сто двадцять кілометрів.

 Про особливу ситуацію розповів головний економіст КП «Уманьводоканал» Анатолій Мельничук, інформує Черкаський край.

— Якщо раніше ми купували воду по оптовій ціні як категорія «інші споживачі», то тепер поділ на категорії «населення», «бюджетні підприємства та організації» й «інші» в Україні скасований, тариф став єдиний для всіх. Тож коли Біла Церква обчислила собівартість постачання води на своє місто, це й склалося в оті 3,6 гривні за кубометр. І нам виставила таку ж ціну. Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг, з такою ціною для Умані погодилась: мовляв, «ми виконуємо постанову Кабміну, якою скасовано поділ на категорії споживачів». Це, скажу вам, той приклад, коли була політика, та не було економіки, — зауважує Анатолій Ілліч. — Якщо ми до цього витрачали на покупну воду 4 мільйони гривень на рік, то тепер нам «з повітря» добавили десять. У нас зараз висить уже 14 мільйонів гривень боргу перед Білою Церквою. Наш водоканал пішов у боргову яму. На сьогодні вже й Біла Церква побачила, що 3,6 гривні для Умані — це для них не тільки «рожевий дохід», а й кошти, які не скоро їм прийдуть. Тривають суди. Торік у грудні ми були у керівництва Нацкомісії разом з представниками Білої Церкви, бо вони вже й самі почали ініціювати зворотний процес, щоб повернути тариф оптового водопостачання.

Анатолій Мельничук принагідно попросив обласне тервідділення АМКУ також посприяти з розрізненням тарифів.

Тим часом з 1 травня уманчани мають платити 17,30 гривні за кубометр води з водовідведенням, послуга для них дорожчає ще на гривню. Умань, разом з Фастовом, Глуховом, Обуховом, входить до числа міст, які п’ють найдорожчу воду в Україні. А ближче взяти воду місту поки що нізвідки.

Як скоротити витрати води?

Мийте посуд не під струменем, а в раковині чи мисці (так можна зекономити 300-400 літрів на місяць).

Посудомийна машина бере 10 літрів замість 20-30 на таку ж кількість посуду (економія — до 200 літрів).

Якщо зливний бачок вашого унітазу не обладнаний двома режимами зливу, наповніть дволітрову пластикову пляшку водою і поставте в бачок.

Це заощадить до 600 літрів.

Поділитись

Коментарі

Вгору