Уманчанка на презентації книги зібрала понад три тисячі гривень для бійців АТО (фото, відео)

05 липня 2015, 11:31
IMG_5405

Фото: "Вечірня Умань".

3 084 грн. зібрала для бійців АТО молода уманська поетеса Анастасія Подбітова-Яніна. Нещодавно дівчина презентувала свою першу збірку віршів «Янгол Я». Один із розділів своєї книги вона присвятила бійцям АТО. Творчістю поетеси вже зацікавилися іноземні політики. Декілька її віршів будуть перекладені на англійську мову, пише "Вечірня Умань".

Значну частину своєї творчості  23-річна Анастасія Подбітова-Яніна присвятила саме темі АТО.  Чоловік молодої поетеси військовослужбовець. І за останній рік неодноразово побував у зоні АТО. А молода дружина разом із однорічною донечкою довгими вечорам чекала тата та коханого вдома. Це надихнуло молоду поетесу на написання віршів першої частини книги.

- Вірші пишу з 13 років. Тоді й не могла подумати, що через –надцять років світ побачить моя поетична збірка. Перший вірш був про нерозділене кохання. Щоправда, на жаль, перші вірші не збереглися. А перестати писати не можу, я, таким чином, даю волю емоціям, мені так легше пережити певний душевний стан. Особливо зараз, коли почалися такі буремні події в нашій країні, - розповідає Анастасія. - Я як і всі ми, останній рік прожила буквально прикутою до новин.  Ми часто із донечкою залишалися самі… І слово стало моєю головною зброєю у боротьбі за незалежність нашої країни.

IMG_5671

Фото: "Вечірня Умань".

Свій перший вірш поетеса надрукувала у літературному часописі «Боговиця», головним редактором якого був Петро Поліщук. Він і став її першим наставником. Далі – публікації в у Звенигородській районній газеті «Шевченків край».

Видати збірку «Янгол Я» допомогла волонтер та державний нотаріус Людмила Дашицька.

- Коли я почула вперше вірші Насті мене переповнювали емоції. Настільки вони були чуттєвими та справжніми. Особливо мене розчулив її «Я відпустила щастя на війну», його я читала зі сльозами на очах, - ділиться з нами Людмила Дашицька. – Настя не просто поетеса, вона дружина нашого захисника. І ми не просто презентували книгу, а й допомогли нашим бійцям АТО, адже виручені кошти від продажу збірки пішли їм.

IMG_5462

Фото: "Вечірня Умань".

Із продажу книг вдалося виручити 3 084 грн. Всі кошти, а також декілька книг поетеса віддала волонтерам штабу «До перемоги».

- Скажу чесно, після школи та університету я взяв книгу вперше в руки на передовій, біля Донецького аеропорту, - розповідає боєць АТО Роман Чашурін. – Хтось може думати, що поезія військовим не потрібна, але це не так. Мабуть, на передовій вона найбільше і потрібна. Від книг та віршів я надихався, і набирався сил. Надіюся, що дана збірка допоможе не одному бійцю.

IMG_5600

Фото: "Вечірня Умань".

Творчістю Анастасії Подбітової-Яніної уже зацікавилися іноземні політики. Її збірка незабаром відправиться в США, а декілька віршів із військової тематики будуть перекладені на англійську мову.

Більше про презентацію та вірші поетеси дивіться у відео.

Поділитись

Коментарі

Вгору