Україна має вимагати повного вступу до ЄС, – Геращенко

21 березня 2014, 16:11

Народний депутат України Ірина Геращенко в Українському кризовому прес-центрі озвучила позицію щодо підписання Угоди про асоціацію. Про це нардеп написала у Facebook.

"Символічно, що Угоду підписано 21 березня, рівно через чотири місяці після того, як 21 листопада почалися перші протестні акціі проти зриву курсу на євроінтеграцію владою Януковича-Азарова. Україна дорого, кров'ю своїх громадян заплатила за підписання Угоди, тому курс на євроінтеграцію має бути пришвидшено.

Україна цього разу не повинна втратити свій шанс і вимагати від партнерів підтримки на шляху повноправного вступу до ЄС, ЄС в свою чергу не повинен повторювати помилки 2005 року, вчергове озиратися на РФ і не зволікати з тим, щоб прийняти заявку від Києва. Тим більше, що вступ - це шлях довгий і непростий, але варто його розпочати.

Якщо єврокомісар з питань розширення Штефан Фюле заявив, що розширення ЄС може бути елементом відповіді на агресію Росіі - ми зобов'язані скористатися цим шансом і подати заявку. ВР має наступного тижня зобов'язати Уряд готувати ці документи. Також потрібно повернути Україні курс на євроатлантичну інтеграцію. Влада повинна мобілізувати всі внутрішні сили і зовнішні дії на євроінтеграцію, відновлення територіальноі цілісності і боротьбу з агресором.

Вважаємо помилковими заяви Арсенія Яценюка, що ЄС не на часі. Схід країни потрібно заспокоювати через внятну інформаційну політику і роз'яснення переваг інтеграції, через реальні реформи і боротьбу з корупцією та правильну кадрову політику, а не заявамии, що не відповідають національним інтересам країни.

Також УДАР вважає, що влада зволікає з прийняттям рішень щоло захисту від агресії і по армії. Не знімаємо з себе відповідальності, що не дотиснули у ВР і інших владних кабінетах позицію про негайний вивід арміі і денонсацію Угоди по флоту (а тепер ця денонсація вже стає темою РФ, щоб скасувати так звану знижку на газ).

Щодо армії, то це не припустимо, щоб військові через ЗМІ зверталися до керівників з проханням віддати наказ, як їм діяти. Або керівники починають діяти адекватно до ситуації, або ж мають подати у відставку, бо в критичній ситуації рішення мають прийматися вчасно і безпомилково. Ми всі, мабуть, сьогодні плакали, коли бачили ці драматичні кадри з Криму, де українські курсанти під гімн віддають почесті нашому Прапору, який принижують окупанти, знімаючи з флагштоку. Україну сьогодні принижують. І щоб це зупинити і дати відсіч - повинна бути повна мобілізація влади і жорстка відсіч. Вже не маємо права на запізнення з рішеннями.

Також влада повинна вимагати видачі Януковича для проведення розслідування кривавих подій 18-20 лютого, під час яких, до речі, загинули і етнічні росіяни, про яких так "печеться" Путін. І вимагати більш жорсткої реакціі світу на агресію РФ, введення проти Москив економічних, інвестиційних санкцій. Це та пілюля, яка може зупинити збожеволівшого диктатора".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору