Українців за кордоном зобов’язали ставати на військовий облік 

06 січня 2023, 22:32

Питання обліку військовозобов’язаних і резервістів, які перебувають за межами України у 2023 році отримало законодавче оформлення. Відтепер дипустанови організовуватимуть їхній військовий облік за кордоном та займатимуться поверненням чоловіків додому під час мобілізації.

Нові правила прописані в ухваленій 30 грудня 2022 року Постанові №1487 Кабміну, пише OBOZREVATEL.

Відтепер українські посольства та консульства в іноземних державах повинні вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку. Громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, мають інформувати про його початок в Україні.

Крім цього, повідомляти у семиденний строк із дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування таких громадян на військовому обліку.

Зняття з військового обліку осіб, які виїжджають за кордон, та їхнє взяття на облік дипустановами

Новим порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів визначено також часові рамки перебування осіб за кордоном, які потребують зняття з обліку.

Зокрема йдеться про те, що зняття з нього осіб, які виїжджають за кордон на строк більш як три місяці, здійснюється після особистого прибуття їх до:

– відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

– органу СБУ;

– підрозділу Служби зовнішньої розвідки.

У будь-якому випадку – з документами, що підтверджують виїзд за кордон.

Документом визначається, що призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні бути на військовому обліку не залежно від місця перебування. У разі вибуття за межі України на строк більш як три місяці вони мають стати на військовий облік за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.

Законодавчо визначено, що зазначені категорії українців зобов’язані особисто в семиденний строк із дня прибуття до нового місця проживання прибути до закордонної дипустанови України.

З собою потрібно мати паспорт громадянина України та відповідні військово-облікові документи.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору