Українцям хочуть видавати “сертифікат захисника”

11 лютого 2024, 17:46

Нардеп та глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів в ефірі телемарафону, що громадян України не влаштовують співробітники військкомату на вулицях, які ловлять військовозобов'язаних. Саме тому Верховна Рада шукає альтернативний шлях мобілізації, пише 24 канал.

Член комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давида Арахамії розповів, що треба зібрати всіх мобілізованих у єдину базу.

Для цього Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, що дозволяє зробити в системі "Оберіг" електронний реєстр та отримати так званий "сертифікат захисника".

"Якщо ви пам'ятаєте, у нас коли COVID був, усі повинні були ходити з таким згенерованим сертифікатом, який показував, чи вакциновані вони, чи ні. Ось таким чином буде сертифікат, який отримають або через інтернет, або в ТЦК. Навіщо це? Щоб ми розуміли, скільки людей теоретично може бути призвано, і в такий спосіб організувати так звану "смарт-мобілізацію", – заявив Давид Арахамія.

"Слуга народу" пояснив, що чоловікам з таким сертифікатом можуть повідомляти орієнтовні терміни призову, щоб вони змогли підготуватися.

Політик каже, що не можуть видавати сертифікати на добровільній основі. Проте й примус, який запропонували у Міноборони, також не підходить.

"Але треба мати якийсь примус. Ми ще не знаємо, що це буде, шукатимемо баланс. Думаю, знайдемо компромісне рішення, яке з одного боку стимулюватиме, а з іншого – каратиме за відмову. Або, зрештою, люди скажуть, нехай далі ходять вулицею, не треба жодних електронних повісток", – підсумував Арахамія.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Іван Мазепа :

Ухилянт Арахніда, хай сам носить бірку кріпака. Бандитів тецеке (терорестичні центри криміналітету) дожине карма, як і іудейську зрадо-владу слуг оркостану. Ти ба, понаживалися потвори на війні, а тепер ,свої помилки перкладають на простий люд. Хай навіть уже не маскуються. Хто, як не зрадник, міг призначити у війні проти московії, головнокомандувачем московитого? Це геноцид проти українців, презик- єврей, генерал си200-кацап, арахніда- армянин, резніков-кацап, цей список “гідних”, безкінечний. А обовязки у народу? Це край, і “найцікавіше” ще попереду. На жаль…

Ньюман :

Зараз будуть довго залякувати та змушувати оформлювати цей сертифікат. Всі розуміють, що не треба цього робити, якщо хочеться жити. Хай чиновники почнуть зі свої родичів і подивимося.

Вгору