Україна може мати одну з найуспішніших економік світу, – Тарута

13 лютого 2019, 13:09

Економічну стратегію розвитку, яка ґрунтується на економічних дослідженнях та досвіді інших країн, представив у Черкасах позафракційний народний депутат України, кандидат у президенти, лідер політичної партії "Основа" Сергій Тарута.

Йдеться про напрацьовану стратегію змін від верхівки влади й до сільських територій. Кілька тез зі своєрідної концепції розвитку економіки України Сергій Тарута озвучив під час прес-конференції.

- Основна мета - зробити в Україні одну з найуспішніших економік світу. Я не планував іти в президенти, тому цю економічну стратегію із нормальними європейськими заробітними платам для людей розробляли не для виборчої компанії, а заради розвитку країни. У межах стратегії хотілося б досягти зростання ВВП до 710-750 мільярдів, - розповів Тарута.

Депутат розповідає, що за їхньою стратегією 50% населення – це люди середнього класу, які створюють малий та середній бізнес, а Україна – країна без корупції. Для цього потрібно, щоб у парламенті було 250 депутатів, які хочуть змінити державу, а не своє життя, та президент і прем’єр з такою ж метою.

Також кандидат на пост президента зауважив, що частка аграрного сектору у ВВП повинна складати 100-110 млрд. Це втричі більше, ніж є зараз. Таке зростання аграрної частки можна досягти за рахунок переробки та сучасних технологій.

- Ми бачимо, що змінюється клімат, тому потрібно переходити на сучасні технології, які забезпечують максимальну віддачу кожної рослини. Але важливо переробляти отриману сировину. Річ у тім, що додана вартість того ж зерна і крохмалю утричі більша, ніж отримуємо від продажу сировини. А ми віддаємо цю додану вартість іншим країнам, а потім купуємо готову продукцію у тих, кому спочатку продали інгредієнти, - розповів депутат.

Також в економічній стратегії розвитку йдеться про відновлення сільських територій. Зокрема, на думку Сергія Тарути, держава повинна створювати інфраструктуру в сільській місцевості та зробити  бізнес соціально відповідальним. Тобто підприємство, розташоване на території будь-якого населеного пункту, повинно думати: «А що корисного ми робимо для цього міста, чи села?».

- Так робили у Польщі. Ця стратегія не є популізмом, ми її розробляли ще два роки тому. У створенні цього бачення брало участь 37 тисяч людей, серед яких: науковці, підприємці тощо. Світ дуже швидко розвивається, країни стають багатшими, а ми падаємо і падаємо, - прокоментував кандидат.

Також Сергій Тарута повідомив, що має стратегію врегулювання конфлікту на Донбасі та щодо анексії Криму.

- Маємо концепцію мирного врегулювання ситуації з окупованими територіями на Донбасі, вона називається «Три основи».  У нас є бачення також щодо того, як відновити ці території за рахунок донорських коштів без колосального навантаження на державний бюджет, - наголосив політик.

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору