Україна евакуювала з таборів у Сирії двох українок та їхніх сімох дітей

05 січня 2021, 10:54

Україна в новорічну ніч евакуювала з таборів біженців у Сирії двох українок та їхніх сімох дітей.

Як повідомляє ТСН, одна з українок, яка повернулася до України в новорічну ніч, родом з Кременчука, інша - з Криму. Вони з дітьми перебували у таборі для родин бойовиків аль-Хоул, в якому мешкають 70 тисяч людей у приміщеннях, призначених для 11 тисяч. 95% мешканців табору - жінки та діти.

В МЗС відзначають, що евакуйовані три роки провели у Сирії в таборах закритого типу в надзвичайно складних умовах. До цивільного життя в Україні жінок та їхніх дітей адаптуватимуть за участі Меджлісу кримськотатарського народу.

Загалом до України мають евакуювати 57 людей. Серед них може бути й черкащанка Інна Добровольська, яка декілька років тому вийшла заміж за іноземця. Вона одна з жінок, які живуть у відокремленій частині табору.

Інна та інші з тієї території - вигнанці, "чужі", адже зреклися або й зовсім не підтримували поглядів терористів. Більший сектор - це територія радикального ісламського матріархату. Охоронці розповідають що ці жінки встановили суворі порядки, тож убивство та насилля тут - звичайна справа. Дружини бійців навіть не приховують що чекають повернення "ІДІЛу".

За інформацією пресслужби Офісу президента

Поділитись

Коментарі

Вгору