У ЗСУ розповіли, чи посилиться призов в Україні найближчим часом

01 листопада 2022, 07:58

Фото з соцмереж

В Україні можуть посилити мобілізацію у разі виникнення відповідної ситуації на фронті. У кожного центру комплектування та соцпідтримки (військкомату) є план за кількістю спеціалістів, яких потрібно призвати.    

Про це розповів начальник управління штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Роман Горбач, пише Liga.net.

"Зрозуміло, що оскільки Росія оголосила мобілізацію, кількість їхньої живої сили на фронті збільшуватиметься. Відповідно, наші графіки призову також змінюватимуться, але наскільки – наперед не можна сказати. Всі наші плани та завдання вже складаються з урахуванням мобілізації в Росії", - пояснив Горбач.

Горбач зазначив, що потреби в мобілізації усіх військовозобов’язаних чоловіків найближчим часом не буде. Він також підкреслив, що в Україні є тенденція не до збільшення категорій, які підлягають мобілізації, а навпаки, до зменшення.

За його словами, зараз до територіальних центрів комплектування приходить набагато менше добровольців, які хочуть мобілізуватися, але вони все одно є. 

"Статистика про кількість добровольців не ведеться, але можу точно сказати, що деяким із них відмовляють. Хтось не підходить за станом здоров’я, хтось за законодавством не підлягає призову – наприклад, це юнаки до 27 років, які раніше не проходили службу", - розповів Горбач.

За словами Романа Горбача, зараз мобілізують "найбільш підготовлені категорії громадян, які вже проходили військову службу". Всі військові частини України укомплектовані необхідними спеціалістами, дефіциту будь-яких спеціальностей немає. Тих, хто раніше не проходив службу, призивають лише до навчальних центрів для первинної підготовки. 

"Місяць готують на прості спеціальності – наприклад, стрільців. Якщо потрібно навчити людину на навідника або командира бойової машини, то до місяця додаються ще два тижні чи більше. А щоб отримати висококваліфіковану спеціальність – як-то оператор дронів – потрібно навчатися кілька місяців", - розповів начальник управління штабу Командування Сухопутних військ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору