У Золотоноші робототехніки хочуть виробляти воду з повітря

20 лютого 2018, 11:08

Команда робототехніки із Золотоноші «ZOLOWIZARDS» розробляє спосіб отримувати воду з повітря. Про це повідомили учасник команди, учениця 8Б класу Золотоніської гімназії ім. С.Д. Скляренка Софія Грязон та її тренер Сергій Різник, пише Прочерк.

Команда «ZOLOWIZARDS» на другому Черкаському регіональному чемпіонаті з робототехніки FLL виборола друге місце у категорії «ПРОЕКТ» і четверте загальнокомандне місце.

– Нашій команді вже три роки, і за плечима вже є багато здобутків, – розповіла Софія. – В 2016 році ми блискуче дебютували на першому в Україні чемпіонаті з робототехніки та отримали нагороду «Командний дух, що надихає». 2017 рік став знаковим для нашої команди. На всеукраїнському чемпіонаті з робототехніки ми вибороли друге місце та можливість поїхати на всеєвропейський турнір до Данії. Ця поїздка ще більше надихнула нас на нові ідеї та інноваційні рішення. Тому в цьому році ми вирішили почати все з початку.

Чемпіонат FLL – це не лише роботи та інженерія, а й проект – завдання, що передбачає дослідження та пошук учнями інноваційних ідей для вирішення реальної проблеми, актуальної в усьому світі. В цьому році темою сезону є «Вода і людина».

– На нашу думку, найголовнішою проблемою в цій галузі є нестача води, особливо в посушливих районах, – продовжує розповідь Софія. – Ось так і народилася ідея «виробляти» воду з повітря. Щоб отримати воду з повітря, достатньо вирити шахту під землею та встановити над нею вентиляційну систему. Вентилятор буде створювати вихор і постійно протягувати повітря крізь шахту. В середині шахти будуть утворюватися умови точки роси (тобто температура при якій конденсується волога). А вода, яка утворилася, буде збиратися в резервуар.

Цю теорію юні робототехніки перевірили в лабораторних умовах. Дослід виявився вдалим і показав, що вони на вірному шляху.

– Ми свій проект запропонували міськкому водоканалу для використання здобутої у такий спосіб води для поливу клумб та роботи міського фонтану. Також проект «Вода з повітря» викликав зацікавлення у місцевого власника теплиць. Він побачив реальну можливість використання здобутої води для поливу рослин. Ми змогли реалізувати наші найсміливіші плани завдяки First lego League, щоденної підтримки адміністрації нашої гімназії та відданої роботи тренера та всієї команди. Сподіваємося на поширення нашого досвіду по всій Черкаській області та Україні, – підсумовує Софія.

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору