У Золотоноші почали будувати кисневу станцію

16 грудня 2021, 15:05

На території Золотоніської багатопрофільної лікарні тривають роботи з облаштування кисневої станції, інформують у Золотоніській громаді.

Учора, 15 грудня, надійшло необхідне обладнання: дві кріогенні ємності (для рідкого медичного кисню) на п’ятсот і три тисячі літрів та чотири випарники кисню.

 –  У місткостях кисень зріджений, а до пацієнта подається в газоподібному стані. Для того, щоб кисень вчасно і в потрібній кількості випаровувався, із рідкого стану переходив у газоподібний, потрібні ці випарники, – розповів начальник технічного відділу закладу Максим Павлик. – В установі завершено монтаж внутрішніх кисневих трубопроводів. Встановлені кисневі розетки і контрольно-відсічні блоки. Система проходить пневматичне випробування.

Наразі переходять до монтажу зовнішніх мереж – протягують кисневі трубопроводи вздовж будівлі. Роботу з ними планують завершити до нового року. Надалі – готуватимуть майданчик для встановлення обладнання.

Журналістам "Про все" перший заступник міського голови Золотоноші Олег Масло розповів, що обладнують кисневу станцію спільнокоштом - частину грошей надсилають підприємці, частину ж виділяють із міського бюджету.

- За допомогою спонсорів і коштів із держбюджету ми облаштовуємо монтаж обладнання для забезпечення кисню. На сьогодні держава виділила на це 8 мільйонів, ще надійшло від спонсорів мільйон сто тисяч. На сесії обласної ради виділили пів мільйона й на сесії міськраді також виділять додаткові пів мільйона гривень. Усі ці кошти йдуть лише на кисневу станція. Коли держава виділяє кошти, то вона їх виділяє на обладнання, яке встановлюється ззовні (кріогенні циліндри, насосні станції). А вся внутрішня робота, киснепроводи - це повинно бути зроблене з боку нашого бюджету, - пояснює Олег Масло.

Найближчим часом планують створити таку ж станцію і для дитячої лікарні.

- Найближчим часом хочемо зробити станцію з вироблення кисню з повітря для дитячої лікарні. Зараз ми працюємо лише на тому кисню, який нам завозять, а надалі в нас буде кілька джерел, звідки ми його братимемо. Щоб станція сама забезпечувала медзаклади киснем. Це великий проект, але в першому кварталі ми плануємо закінчити обидві станції - і для дитячої, і для дорослої лікарні, - пояснив Олег Масло.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору