У ВР хочуть скасувати відстрочки для деяких категорій громадян і розширити перелік людей, яких братимуть на військовий облік

21 листопада 2023, 10:48

У Верховній Раді готують до реєстрації великий законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Про це у Facebook повідомила народна депутатка Мар'яна Безугла (фракція "Слуга народу").

За її словами, зокрема планується звузити перелік громадян, які мають право на відстрочку через обов’язки з догляду за особою з інвалідністю І та II групи або особою, яка потребує постійного догляду, до членів сім’ї першого ступеня споріднення.

"На сьогоднішній день право на відстрочку мають особи зайняті постійним доглядом за батьками дружини (чоловіка), а змінами передбачається, що право на відстрочку будуть мати особи, які доглядають тільки за своїми батьками. Військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, втрачають право на відстрочку", - повідомила Безугла.

Також депутати планують змінити спосіб отримання відсрочки від призову для громадян, які отримують передвищу або вищу освіту. Так, зміни передбачають усунення можливості уникати призову шляхом здобуття другої, третьої передвищої або вищої освіти.

Також нардепи хочуть розширити перелік категорій людей, яких беруть на військовий облік. Зокрема це українці:

  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема зі звільненням від відбування покарання;
  • яким після закінчення закладів вищої освіти надано військові звання офіцерського складу або які отримали військові звання після військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.

Водночас нардепи хочуть затвердити додаткові підстави для звільнення з лав ЗСУ:

  • за власним бажанням для іноземців та осіб без громадянства;
  • після звільнення з полону (крім тих, хто добровільно здався у полон);
  • у зв’язку з достроковим розірванням контракту для жінок-курсанток;
  • за наявністю інвалідності І чи ІІ групи;
  • у зв'язку із проведенням організаційних заходів у розвідорганах, СБУ, УДО.

Запланований законопроєкт також надаватиме право на відстрочку від призову педагогічним працівникам закладів фахової передвищої освіти, і водночас право на службу людям з інвалідністю - за їхнім бажанням.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вася :

геть довбанулись.вигнати з тої ради.

Іван Мазепа :

О, саме так. Це бридке, огидне ,Безглузде непорозуміння з чином депутата видає чегові перли нашої, недавно набутої сумнівної лигітивності ВР (після закінчення їх терміну) . Знову повіяло 1937 роками. А де тут у нашої “патріотичної” влади відміна відстрочки депутатам? Чомусь читаючи некрологи, видно , як гине один простий люд.

Вгору