У водоканалі розповіли, чому з кранів тальнівчан може текти брудна вода

09 червня 2023, 19:40

Кілька днів тому, у одній із фейсбук спільнот Тальнівської громади жителі Мошурова скаржились на стан та колір питної води. У мережу виклали фото, де питна вода має жовтий колір. Такі дописи від жителів громади не вперше: раніше жителі нарікали на те, що вода з крану тече із брудом, натомість у селі Соколівочка місцеві скаржаться про те, що вода у них ржавого кольору, пишуть Вісті Черкащини.

– У Тальнівській громаді вода питна, а не технічна. Стан якості її саме в свердловинах відповідає нормам. Є частина свердловин, які дійсно не придатні для споживання, їх ми намагаємося ліквідовувати та шукати ті, що відповідають нормам. Із 66 працюючих свердловин, у 80% точно вода придатна для споживання. Проблема полягає в трубах, по яким тече вода, тому що у них накопичується весь бруд, рідка фракція та інші відкладення. Це все змішується з водою, тому до споживача якісна вода може не доходити, – пояснив директора КП «Водоканал» Володимир Гречка.

За його словами, вирішити цю проблему можна повною заміною водогону. Деякі із труб не підлягають очищенню, тому їх треба повністю міняти.

– Потроху ми робимо заміну труб, але змінити всі відразу – фінансування не вистачає та й фізично не можливо. 200 кілометрів, які потребують заміни, за короткий термін зробити нереально. Якщо все буде налагоджено, то через років 5-7 ми зможемо все замінити, – запевняє Гречка.

Більшість жителів Тальнівщини п’є воду, яку подають із свердловин. Тому, стосовно її якості думки різні. Проте, люди говорять, що після кип’ятіння води з-під крану у чайнику залишається багато накипу, що свідчить про те, що вона є не найкращої якості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові свердловини та можливі відключення води вночі: мер Сміли про ситуацію із водопостачанням

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору