У “Вікі любить пам’ятки” показали кращу світлину Черкащини

16 березня 2023, 12:26

В українській частині фотоконкурсу “Вікі любить памʼятки” 2022 представили кращу світлину Черкаської області. За результатами оцінювання журі кращою стала робота Сергія Венцеславського із зображенням Троїцької церкви у селі Пугачівка, збудованої у 1761 році.

Ця церква є унікальною для Черкащини, оскільки церков подібного плану (тризрубних, триверхих), колись типових для Середньої Наддніпрянщини, тут залишилося лише дві.

"Фотографія має гарну технічну якість та композицію, яка дозволяє оцінити архітектуру церкви в цілому, її ярусність та членування вертикальних та горизонтальних об’ємів. Вдало підібраний час фотофіксації — памʼятка має тепле освітлення та м’які тіні, залишаючи позитивне враження від споглядання", - зазначила членкиня журі Надія Лиштва.

Фото цієї пам’ятки вперше стало призовим у номінації «Найкраще фото регіонів України». У попередні роки цю позицію займали Троїцька церква у селі Драбівці, Національний дендрологічний парк «Софіївка» тощо.

Відео з цією церквою того ж автора посіло призове місце у спеціальній номінації.

Список пам’яток Черкаської області налічує 3040 об’єктів, 1983 із них уже представлені світлинами у Вікісховищі (65%). Минулого року учасники завантажили 609 фотографій 257 пам’яток. З них світлини 8 об’єктів були завантажені вперше. За одинадцять років проведення конкурсу всього 256 учасників подавали роботи на конкурс, а в 2022 — 27 авторів.

За інформацією пресслужби Черкаської ОВА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору