У Ватутіному мітингували проти перейменування міста

06 липня 2017, 22:37

Наприкінці червня перед приміщенням міської ради відбулась акція протесту проти ідеї "Ветеранів АТО та волонтерів Ватутінської громади" щодо перейменування Ватутіного. Ініціатором проведення акції виступила організація ветеранів-шахтарів, пише "Вісті Черкащини".

─ Микола Ватутін – визначний воєначальник, генерал армії, що визволяла наші землі від німецько-фашистських загарбників, він жив в Україні й загинув, визволяючи її, ─ наголосив голова організації ветеранів-шахтарів В’ячеслав Белозьоров.

Мер Ватутіного Олександр Лисюк, у свою чергу, зауважив, що процес декомунізації в Україні вже успішно завершився, а постать генерала Ватутіна, згідно з рекомендаціями Інституту національної пам’яті, в перелік імен, що підлягають обов’язковому вилученню з топонімічних назв не ввійшла. Окрім того, з погляду міського очільника, перейменування міста може спричинити додаткові фінансові витрати, які особливо гостро позначаться на підприємцях, що експортують продукцію за кордон.

Начальник відділу з питань внутрішньої політики Валентина Кравченко оголосила результат громадського опитування. За її підрахунками, із 2420 опитаних наразі лише 5 осіб висловилось за перейменування, 11 не визначилось, а решта – проти. Вивчення громадської думки триває.

─ У Києві перейменували Ватутіна на Шухевича, в Черкасах на Максима Лупиноса, а місто Ватутіне, що ─ географічний центр сепаратизму та ностальгії за совком? ─ апелюють до опонентів ватутінські волонтери.

Поміж багатьох інтернет-користувачів популярний також погляд, що нинішня декомунізація загалом здійснюється тільки на папері, оскільки навіть вивіски часто не міняють.

─ Пройдіть вулицею "леніна" і почитайте на окремих будинках. Як була назва, так і залишилась… Чому? Хто повинен вести контроль за виконанням рішень? ─ запитує Василь Дмитренко.

─ Кіровоград так і висить табличка "Кіровоград", і мешканці його так і називають, Дніпродзержинськ ─ те саме, – зауважує Михайло Ломако.

Утім є й оптимісти.

─ Ватутіне обов’язково перейменують, навіть сумнівів бути не може. Всьому свій час. Цивілізація рухається уперед. Україна позбудеться кривавого радянського спадку. Процес запущено, його не зупиниш, подобається це комусь, чи ні. І це відбудеться швидше, ніж ми собі можемо уявити, ─ підсумовує Зоя Ігнатюк.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору