У ЦВК пояснили, чому відтермінували перерахунок голосів на 198-му окрузі

12 вересня 2019, 17:01

Як зазначають у Центральній виборчій комісії, в останньому рішенні суду від 9 вересня вказано, що з їхнього боку не було жодних невиправданих зволікань щодо встановлення результатів виборів у даному окрузі.

Нагадаємо, днями ми повідомляли про те, що президент Зеленський хоче розпустити ЦВК через вибори на Черкащині, зокрема, через ситуацію на 198 окрузі, де Верховний суд скасував результати виборів. Загалом, по округу була зафіксована перемога самовисуванця Сергія Рудика. Позов подала кандидатка від "Слуги народу" Наталія Дяченко. В результаті Рудик не прийняв присягу народного депутата.

Читайте також: Рудику не видають депутатське посвідчення

"Якщо розглядати початок процесу дострокового припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії як політичний крок чи політично вмотивоване рішення, вважаємо за необхідне закцентувати, що такі дії несуть за собою і політичну відповідальність, як Президента України, так і Верховної Ради України. Комісія готова сприйняти таке рішення. Проте всі звинувачення, які нівелюють факт проведення чесних, демократичних виборів і їх визнання народом України та міжнародною спільнотою, ЦВК сприймати відмовляється", - йдеться у повідомленні.

Разом із тим, зазначається, що Центральна виборча комісія здійснила всі підготовчі дії щодо встановлення результатів волевиявлення в одномандатному виборчому окрузі №198.

Однак у зв’язку з початком процедури припинення повноважень складу Центральної виборчої комісії та з метою уникнення ситуації, яка поставить під загрозу встановлення легітимних та законних результатів виборів, станом на 11 вересня ЦВК вимушена відтермінувати початок повторного підрахунку голосів на виконання рішення суду.

Коментарі

Вгору