У трьох містах Черкащини пішоходні переходи освітлюються за допомогою сонячних батарей

24 липня 2014, 09:01

Вперше в Україні у трьох містах Черкаської області та селі Ладижинка Уманського району встановлено унікальні системи освітлення пішохідних переходів на сонячних батареях.

19 липня народний депутат України Антон Яценко в рамках програми «Збережи життя» відкрив в місті Умані комплексні системи освітлення на трьох пішохідних переходах. А через декілька днів такими самими системами, завдяки народному депутату, було освітлено пішохідні переходи в м. Христинівка, Монастирищі та біля села Ладижинка на 230 кілометрі автодороги міжнародного значення Одеса-Київ.

На сьогоднішній день в Україні дуже великою проблемою є аварійність на дорогах. На жаль, наша держава займає 5 місце в Європі по травматизму та смертності людей на дорогах. Значна кількість таких аварій трапляється на нерегульованих пішохідних переходах через недостаню видимість.

Для таких міст як Умань, Монастирище та Христинівка ця проблема також була досить актуальною. Саме тому, з метою створення всіх умов для безпечного руху пішоходів, в будь-який час доби, народний депутат України Антон Яценко подбав про освітлення переходів в містах свого округу.

Системи освітлення було встановлено в місцях найбільш інтенсивного руху транспорту та пішоходів.

- Спеціальне облаштування пішохідних переходів комплексною системою освітлення зменшить аварійність на дорогах, а використання сонячних батарей дозволить економити електроенергію. Це унікальна річ, яку в Україні встановлено вперше, - розповідає народний депутат України Антон Яценко.

Також народний обранець подякував керівництву Уманської міської ради за сприяння у оформленні необхідних документів.

- Ми вдячні народному депутату України за те, що він постійно допомагає місту Умані динамічно розвиватися, - зазначив в.о. мера міста Олександр Цебрій.

Такі автономні системи освітлення пішохідних переходів з використанням енергозберігаючих технологій в Україні встановлено вперше. Їх унікальність полягає в застосуванні сонячних батарей, як джерела живлення та світлодіодних світильників, які не лише забезпечують необхідну видимість в зоні пішохідного переходу, а й дозволять економити на оплаті електроенергії, оскільки не потребують підключення до електромережі.

В Умані системи освітлення пішохідних переходів встановлено: по вулиці Жовтневої Революції від заправки SOCAR на переході до загальноосвітньої школи №14, та на двох переходах по вулиці Київській - перехід від магазину АТБ до автобусної зупинки автовокзалу, і від площі Перемоги до воріт Університету садівництва.

- Для нас, мешканців району залізничного вокзалу, перехід по вулиці Жовтневої Революції завжди був небезпечним навіть вдень, не кажучи вже про ніч. Тепер йдеш ввечері таке сяйво, відчувається цивілізація. Та й водії заздалегідь бачать і знаки і пішохода на «зебрі». Спасибі Антону Яценку. Це справді великий прояв його турботи про мешканців Умані, - розповідає жителька вулиці Гонти Галина Середа.

23 липня, Антон Яценко відкрив систему освітлення переходу на 230 кілометрі автошляху Київ-Одеса біля села Ладижинка, де за даними Уманського відділу ДАІ за 2012-2013 роки було зареєстровано 16 ДТП, серед яких мали місце і летальні випадки.

Того ж дня таку комплексну систему освітлення встановлено на переході по вулиці Першотравневій в місті Христинівка та по вулиці Гагаріна в місті Монастирище.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору