У Тальному собаки ледь не загризли чотирирічну дитину

16 лютого 2017, 09:00

У Тальному почастішали випадки нападу безпритульних та свійських собак на дітей та дорослих, інформують Вісті Черкащини.

Так, 14 лютого, з ініціативи міського голови зібрали оперативний штаб, до якого ввійшли представники комунальних служб, ветеринарних та санітарних органів закладів освіти та медицини, рятувальники, поліцейські.

"Минулого тижня біля пожежної собаки ледь не загризли чотирирічну дитину. Добре, що проїжджав джип, вискочили люди, відбили дитину. 13 лютого у Тальному на вулиці Соборній було виловлено собаку з явними ознаками захворювання на сказ. Тварина перед цим встигла покусати п’ятьох людей. Із них, дві школярки, – бідкається міський голова Олексій Юрченко. – Завдяки злагодженим діям свідомих громадян та фахівців, зараз ця тварина перебуває ізольованою в спеціальному відділенні ветеринарної служби для діагностування сказу. У разі лабораторного підтвердження діагнозу – всі, хто контактував з цією твариною опиняться у групі ризику смертельно небезпечного захворювання!"

Заступник головного лікаря з медичної частини Людмила Кмітевич розповідає, що із початку року до них звернулися 8 покусаних людей. У тому числі двоє із п’яти постраждалих напередодні, про яких розповідав міський голова.

"Відловлений собака загинув зранку 15 лютого, – кажуть ветеринарні лікарі. – Сказ підтверджено лабораторно".

Фахівець зазначила, що минулого року за кошти з міського бюджету було закуплено вакцину для міських жителів. Кілька доз вакцини ще залишилися. Крім того, у минулому році тальнівська лікарня для потреб району централізовано отримала вакцину закуплену за кошти держбюджету.

Та все ж основною проблемою стало обговорення питання, що робити із бродячими тваринами і тими собаками, у яких є недобросовісні хазяї. Зрештою, вирішили на найближчому виконкомі та на сесії розглянути це питання. Виділити додаткові кошти ПРАТ "Комунальник" на навчання спеціалістів, спецзасоби для вилову бродячих тварин та їхнє утримання.

Коментарі

Вгору