У Тальнівському районі виявили африканську чуму свиней

06 липня 2016, 13:40

2be9b167f30538470a380058521b7e9d8364fc83

Спалах африканської чуми свиней зафіксували в с. Лісовому Тальнівського району. На даний час в зоні ураження лише одне господарство — “Джерело-Г”, проте зараженими виявились понад півтисячі свиней. Цей факт УНН-Центру підтвердили в головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області.

“Африканську чуму виявили на Тальнівщині. Зараженими виявилися 527 голів свиней різних вікових категорій. Підсумкові аналізи з лабораторій були отримані сьогодні о сьомій ранку, наразі вже розпочаті роботи з ліквідації епізоотичного вогнища. Визначено інфіковану зону — це територія самого господарства, зону захисту в радіусі 3 км від неї, та зону нагляду (20 кілометрів навколо). Зучора виставлений карантинний пост місцевої поліції. Заражені тварини будуть знищені безкровним гуманним методом”, - розповіла начальник ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Людмила Радняна.

Увечері 4 липня про незрозумілі випадки смерті трьох своїх свиней повідомив сам власник господарства, який звернувся за допомогою до районної лікарні ветеринарної медицини. Одразу в той же вечір на місце виїхали фахівці з діагностичною групою, які виявили підвищену температуру у тварин і взяли проби на предмет встановлення вірусних захворювань. Аналізи проводились в черкаській регіональній лабораторії ветеринарної медицини, потім їхні висновки було підтверджено в науково-дослідному інституті м.Київ.

Завтра ситуацію обговорять на засіданні обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК). Районна ДНПК відсьогодні оголосила про карантинні обмеження.

Довідка: Африканська чума свиней (лат. Pestis africana suum), африканська гарячка, східноафриканська чума, хвороба Монтгомері — висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморрагіями) внутрішніх органів. Недуга належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини африканська чума свиней — безпечна.

Коментарі

Вгору