У столиці оселився «сонячний зайчик» від художниці з Черкас (фотофакт)

11 квітня 2018, 13:07

Етнокультурний проект Folk Ukraine вже 8-й рік є організатором Фестивалю Писанок у Києві. Кожного разу організатори урізноманітнюють фестиваль, доповнюючи його новими креативними рішеннями. 2018 рік запам’ятається киянам та гостям міста новим арт-об’єктом – великоднім зайчиком, який розмальовували художники з усіх куточків України.

На Софійській площі у Києві представлені як вже звичні гігантські писанки-мальованки, так і нові об’єкти – великодні зайчики. Перші об’єкти виконані у традиційному стилі із використанням орнаментів та візерунків, що притаманні різним регіонам України. Кожен з об’єктів у формі великодніх зайчиків  виконаний у авторському стилі.

За умовами фестивалю усі художники спершу проходили конкурсний відбір і лише найкращі отримували макет для розпису.

Зокрема, конкурсний відбір успішно пройшла художниця з Черкас Оксана Чорновіл – тепер розмальований зайчик – серед «зграйки» своїх братів і сестричок на Софійській площі. Діти вже встигли прозвати «черкаського» зайчика «котозайцем» - з-за того, що він розмальований зображенням веселих котів з малярськими пензликами і фарбами і руках. Сама ж художниця називає арт-об’єкт “сонячним зайчиком» - адже ці мальовані коти… й самі художники, бо всюди, де можуть, малюють яскраве сонечко.

У Києві на фестивалі, що проходить на Софійській площі, вже побувало багато відвідувачів з Черкащини. Варто зазначити, що на локації, яка діятиме до 22 квітня, розташовується і сферичний кінотеатр  ATMASFERA360  у вигляді великодньої крашанки, де показують фантастичні фільмита колесо огляду, що дає змогу поглянути на оригінальний фестиваль згори.

За повідомленням Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.

Вгору