У США далекобійника з Черкащини причавило плитами вагою 10 тонн

22 червня 2020, 10:18

Фото тематичне

Родичів в Америці у хлопця немає, а друзі живуть в інших штатах за тисячі кілометрів. На лікування після катастрофи йому необхідно 300 тисяч доларів, - про це пише "ТСН".

Українця Руслана Гончара, який навчався та паралельно працював далекобійником у США, у березні під час завантаження через розрив тросу причавило 10-тонними мармуровими плитами. Хлопець залишився живим, проте досі перебуває у лікарні у важкому стані.

- Мій двоюрідний брат, Руслан Гончар, навчався в Америці та паралельно працював далекобійником. У день свого 23-річчя, 18 березня 2020 року, під час завантаження лопнув трос і його причавило мармуровими плитами масою 10 тонн. Були зламані майже всі кістки тіла, чудом залишились неушкодженими внутрішні органи та голова, - розповідає двоюрідний брат Руслана Анатолій Богуславський. -. Проте ноги не рухаються. Лікарі планують пересадку нервів для відновлення функцій нижніх кінцівок. Його батько загинув, коли Руслану було всього 7 років… Мама, медсестра, сама виховує ще одного сина, проживає у селі Кузьмина Гребля, що на Черкащині. У зв'язку з пандемією не може полетіти до сина.Він зазначив, що Руслан у лікарні перебуває зовсім один, оскільки це сталося, коли він був на роботі у рейсі в іншому штаті, далеко від дому, де хоча б у хлопця живуть друзі.

- Руслан - дуже добра людина. Має друзів у США, теж українців, які вже давно переїхали. Жив у Каліфорнії, а трагедія з ним сталася далеко від дому, коли він був у рейсі. Тому до лікарні він потрапив у іншому штаті, а потім його гвинтокрилом перевезли в Небраску, бо він був у дуже тяжкому стані. Лікарня за 1000 кілометрів від дому, де живуть друзі. Тому у лікарні він наразі зовсім один, - пояснив двоюрідний брат.

Анатолій також додав, що наразі Руслану у США збирає кошти на лікування пастор місцевої церкви, м. Лінкольн, штат Небраска, де лікується українець.

Під час аварії рятувальники думали, що Руслан уже мертвий, але, коли витягли його з-під завалу плит, виявили, що він живий. Дорогою до госпіталю була двічі зупинка серця, були зламані 9 ребер, не рухаються стопи, відкриті переломи двох стегон (праве стегно на кілька шматків), внутрішня кровотеча черева, перелом куприка, перелом малогомілкової кістки (гомілка), носа, розрізи, на обличчі зроблено дві пластичні операції.

17 червня відомий відеоблогер Dima Malash, який також працює далекобійником у США, записав відеозвернення для збирання коштів Руслану на реабілітацію. На відео в кінці є кадри з Русланом, який у лікарні.
УВАГА! Відео не рекомендовано для перегляду вразливим особам та неповнолітнім!Мати Руслана, Жанна Гончар, розповіла ТСН.ua, що вона розмовляла з лікаркою, яка лікує сина у США та з відділком поліції і шерифом, де сталася трагедія. За словами жінки, фірма на якій працював Руслан, не відповідатиме за інцидент та жодним чином не допомагатиме фінансово з лікуванням, на яке щонайменше потрібно 300 тисяч доларів.

- Як мені сказали, у крана на завантаженні не витримало кріплення і обірвалися троси. Каміння впало на сина. Усі кажуть: "диво-дивне, що він вижив". Лікарка мені сказала, що у нього не було шансів… А фірма, на якій він працював, збанкрутувала і нічого платити не буде за нещасний випадок під час виконання роботи. Їм простіше збанкрутувати і наново відкритися, ніж платити за лікування і пенсію. Бо тільки одна пластична операція, яку зробили Руслану, коштувала 44 тисячі доларів, а треба ще робити пересадку нервів, щоб він ходив. А це десь щонайменше ще 300 тисяч треба, - розповідає матір студента.

Жінка також зверталася до Міністерства закордонних справ по допомогу, але там відповіли, що з перельотом до США можуть допомогти, а з візою, на жаль, ні.

- Лікарка мені сказала, що вони робитимуть усе, що від них залежить. Будуть турбуватися і доглядати за моїм сином, бо як матері розуміють моє горе. Лікарка мені сказала, що не розуміла, як він вижив: було дві зупинки серця, клінічна смерть, два тижні у комі. А тоді глянули у документи і побачили, що у нього день народження і тоді зрозуміли, що це ангел-охоронець його охороняв. Це саме сталося у день народження сина, - додала матір Руслана.

Поділитись

Коментарі

Вгору