У Смілі водолаз-рятувальник у позаробочий час безкоштовно навчає дітей плавати

11 липня 2024, 13:37

У Смілі керівник місцевої пошуково-рятувальної станції Віктор Терновцев безкоштовно навчає дітей плаванню. Чоловік пояснює, що нерідко доводиться діставати тіла неповнолітніх потопельників, які за життя не вміли добре триматися на воді.

Заняття Віктор Терновцев проводить у позаробочий час.

"Ініціатива ця з'явилася, бо постійно дістаємо з води дітей по 12-14 років, - розводить руками рятувальник. - З початку року в нас вже троє втонуло. Десь місяць тому я почав навчати дітей плавати. Спочатку було троє, тепер вже маю групу із сімох охочих навчитися, але я вважаю, це вже занадто багато. Адже поки з одним індивідуально займаєшся, а за спиною шестеро тих, хто не вміє плавати. Заняття проводжу особисто і в позаробочий час. Звісно, повністю безкоштовно".

Небагато дітей мають від природи схильність до плавання, каже чоловік.

"Всі, хто приходить, взагалі не вміють плавати, - продовжує смілянин. - Для більшості з них основним гальмом є страх води. Ще одна проблема - немає прозорості води і я не бачу чи дитина правильно рухається. Іноді трапляються діти, які від природи мають схильність до плавання. Маю двох вихованців, які вже на третьому уроці попливли. А дехто й на 12-ому досі не може цього зробити".

Рятувальник нарікає, що дехто почав звинувачувати його у самодіяльності.

"Останнім часом мене починають деякі "клювати", що цим маю займатися не я, а відділ культури та спорту. Мовляв, з мого боку це самодіяльність, - говорить Віктор Терновцев. - А мені смішно це чути, бо хто буде дітей вчити? Наприклад, шахіст чи футболіст може навчити плавати? Не думаю. Я вже стикався з подібним: намагаєшся зробити щось хороше, а тебе брудом починають поливати".

Рятувальник каже, що навіть якщо йому запропонують фінансування, він відмовиться.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору