У Смілі розікрали мільйон гривень на ремонті доріг

13 вересня 2016, 11:30

pokrittja-vzhe-krishitsja_e1ee732edac55737e0387b4a1d76f2a7

Мільйон гривень розікрали при ремонті доріг у місті Сміла, це на Черкащині. Прокуратура - підозрює фірму, яка клала новий асфальт. Покриття вже кришиться, хоча від закінчення робіт минуло лише 9 місяців. Як виглядають дороги, на які держава дала 2 мільйони гривень, інформують Подробности.

Це вулиця Громова у Смілі. Торік тут капітально відремонтували дорожнє покриття. На асфальт місто витратило найбільшу суму з минулорічної державної субвенції понад вісімсот тисяч гривень. Щоправда, нове полотно - лише посередині вулиці, та й те все у латках. Смілянці кажуть: фірма так поспішала освоїти гроші, що асфальт клали навіть у лютий мороз.

"Спішили, ми он топили їм бочку своїми дровами, обіцяли заплатить, так і не заплатили, морозяка такий був, чоловік мій рано вставав, щоб натопить їм", - говорить жителька міста Сміла Лариса.

Цей ремонт жителі вулиці Громова запам'ятають надовго. Від підрядника лишилась стара смоляна діжка та крива дорога. Коли дощ - вода нею стікає у подвір'я людей. І таких вулиць у Смілі, які ремонтувала фірма "Брілок", ще три. Торік восени міська влада уклала з нею договори на понад 2 мільйони гривень. Половину з цих грошей - вкрали, кажуть у прокуратурі.

"На 575 тон було менше використано асфальтно-бетонних сумішей і сума збитків - більше мільйона гривень. Це те, що ми маємо згідно вихідними даними, які стали підставою для відкриття кримінального провадження", - говорить перший заступник керівника Смілянської місцевої прокуратури Дмитро Пидорич. 

Навіть без експертиз, видно - нове покриття - менше ніж три сантиметри завтовшки. Усі договори та акти приойму робіт - підписували колишні мер Сміли та секретар міськради. У смілянському міськвиконкомі нині ламають голову - як полагодити відремонтовані дороги. Поки не закінчиться слідство - чіпати їх не можна.

"Звичайно може бути корупційна складова порушено кримінальне провадження поки що по привласнення, а нам же треба далі іти ці дороги не ремонтуються, бо ми чекаємо", - говорить перший заступник міського голови міста Сміла Олексій Гончаренко.

Куди поділися асфальт та гроші - ми намагалися з'ясувати у керівника фірми "Брілок".

"Я по телефону вам нічого не об'ясню! - А зустрітися ви з нами зможете? - Зможу, якщо в Черкаси приїдете! - Ну я в Черкасах зараз! - Ну, а ми в Києві зараз, виїжджаємо з Києва... - А коли ми зустрінемось?… - Завтра", - говорить Петро, власник фірми-підрядника

Та до виходу сюжету в ефір, власник фірми з нами так і не поспілкувався. У прокуратурі - чекають висновків експертиз, щоб передати справу про розтрату державних грошей до суду.

Поділитись

Коментарі

Вгору