У Смілі податкова міліція намагається зупинити завод з ремонту електродвигунів для ж/д

04 квітня 2014, 11:34

У місті Сміла на Черкащині між податковою міліцією та науково-виробничим підприємством розгорілася справжня війна. Майже повністю заблоковано роботу заводу, який ремонтує електродвигуни для залізничного складу. Податківці стверджують, що організація систематично ухиляється від сплати податків. Натомість директор виробництва звинувачує контролерів у спробі хабарництва, інформують "Подробности".

Ось так, крок за кроком зварювальник Василь Ємельяненко, ремонтує потужний електродвигун. Таких через його руки пройшли сотні. Вся "Укрзалізниця" обслуговувалася на їхньому маленькому заводі. Але зараз у підприємства не найкращі часи. Роботи зменшилося втричі, через це урізали і зарплати.

Василь Ємельяненко, зварювальник:

- Електродвигуни, трансформатори, залізничні двигуни, тягові двигуни, теж саме метро наше, все це ми ремонтуємо. По Україні, може, підприємств 5, від сили, і то на них також  тиснуть як і нас.

Керівництво показує причину такого занепаду. Це лист-вимога не співпрацювати з підприємством, як злісним неплатником податків. Такі повідомлення, клієнтам заводу, розсилає обласна податкова міліція. Поряд із листом лежить виписка, так само податкової - виробництво боргів не має.

Василь Давиденко, директор заводу:

- Причини ці почалися десь три, три з половиною роки тому, коли до нас прийшли перевіряючи і сказали, що ми знаємо, що в ваших бумагах і документах ми нічого не найдемо - ви должні заплатить таку то суму - мзду і від вас відчепляться і відстануть.

Відтоді підприємство весь час перевіряють. "Укрзалізниця" заморозила співпрацю. Проти директора, податкова міліція відкрила кримінальне провадження. З'ясувати причини такої поведінки у самих податківців нам не вдалося. Дізнавшись про мету нашого візиту, вони відмовилися від спілкування.

Черкаський губернатор гортає документи заводу. Він сам колишній податківець. Каже, фінансовий тиск на підприємство, одна зі складових корупційної схеми податкової міліції. У такий спосіб контролери змушують бізнесменів платити хабарі.

Юрій Ткаченко, голова черкаської обладміністрації:

- До мене приходило дуже багато підприємців, по цьому питанню і з єдиною вимогою: усунути від виконання обов'язків начальника податкової міліції Вінника, я особисто поїду в ГУ Міндоходів в Черкаській області і буду примушувать Вінника написати цю заяву.

Допоки чиновники з'ясовуватимуть ситуацію, Смілянському заводу загрожує банкрутство. Через тиск податківців майже всі клієнти підприємства відмовилися від співпраці. Вісімдесяти двох робітників заводу керівництво відправило у відпустку за власний рахунок. Адже платити людям нема чим.

Вгору