У Смілі почали вакцинувати проти сказу та стерилізувати безпритульних тварин

09 грудня 2017, 11:12

Влада міста, на вулицях якого, за підрахунками волонтерів, перебуває до 300 пухнастих безхатьків, уклала угоду на 40 тисяч гривень із місцевою ветеринарною клінікою для вирішення у Смілі проблеми безконтрольного розмноження безпритульних тварин.

- Відтепер  волонтери можуть приводити тварин до ветеринарної клініки «Світ тварин», де їм проводять вакцинацію проти сказу, стерилізацію та ідентифікацію (кліпсування). Ці роботи уже розпочато - і на сьогодні вакциновано та стерилізовано (методом, що не потребує зняття швів та тривалого утримання тварин після операції) вже 8 бездомних собак. Кошти на ці роботи міська влада планує виділяти і у наступному році, - повідомив головний спеціаліст відділу благоустрою виконавчого комітету Смілянської міської ради Володимир Лисиця.

- У Смілі досить потужний зоозахисний рух, але ми роками не могли добитись виділення коштів на вирішення цієї проблеми. І от нарешті, цьогоріч у місті спершу прийняли аналог обласної Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, а пото̀му міська влада знайшла можливість виділити кошти, - зазначила керівник міської зоозахисної організації «4 лапи» Юлія Данильченко. - Для Сміли  проблема безпритульних тварин більш ніж актуальна – за нашими підрахунками, сьогодні на вулицях міста їх перебуває біля 300, тож ми сподіваємось на підтримку  міської влади, щоб продовжити роботи і у наступному році. Для того, щоб стерилізувати та вакцинувати проти сказу безпритульну тварину,  усі небайдужі люди та керівники установ, на території яких мешкають безпритульні тварини, можуть звернутися за телефоном 093 409 70 69 до волонтерів організації «4 лапи».

Нагадаємо, цьогоріч стерилізація та вакцинація безпритульних тварин розпочалася у Золотоноші, Каневі, Ватутіному та Катеринополі, де через дію місцевих програм пройшло уже до 400 безпритульних тварин.

За словами ветеринарного лікаря Наталі Притули (м.Ватутіне), що проводить стерилізацію та вакцинацію безпритульних тварин у рамках місцевої програми, одразу після цього до неї часто  звертаються  бажаючі забрати  безпроблемну тварину із вулиці до себе додому.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору