Без світла, з боргами за комунальні послуги та майже рік без зарплатні. В таких умовах вже понад півроку працює лікарня на Черкащині. Пацієнтів оглядають у напівтемних приміщеннях, утім, мешканці Сміли, не скаржаться. Люди бояться, щоб заклад не зачинили назавжди. Медсанчастина, яка має добре обладнання та кваліфікованих спеціалістів, виявилася, не потрібною місту, інформує НТН.
У напівтемному кабінеті Ганна Григорівна очікує на кардіограму, жінка все життя обслуговувалась у цьому медичному закладі. Їхати до іншого - вкрай тяжко. Жінка переймається, що рідний заклад може зачинити двері назавжди.
- Йдеш і плакати хочеться. Треба, щоб віднеслись по людські - і до персоналу, і до пацієнтів, - каже пенсіонерка.
Скарги пацієнтів старанно записує Валентина Кривонос. Вона працює тут медсестрою більше тридцяти років. Але останній був схожий на пекло. Економити доводилось буквально на всьому. Майже рік персонал сидів без зарплатні.
- Батьки тримали весь рік і кредит. Потім, коли зарплатню отримали, одразу довелось погасити, - розповідає медсестра.
Нині у працівників погіршились і умови роботи. У сучасних операційних є усе необхідне обладнання для проведення складних операцій. Втім, вже понад півроку жодних операційних втручань не проводять, адже лікарня залишилась без світла. Під гудіння компресорів працюють лікарі шість місяців. Деяким відділенням доводиться тіснитись у невеличких кімнатах.
- Вимушені працювати у військово-польових умовах. Освітлення є лише в одному кабінеті. Фізпроцедури робимо хворим обмежено, - розповідає завідувач фізіотерапевтичного відділення Ірина Левицька.
Коридорами медзакладу тягнеться безліч подовжувачів. Завдяки ним забезпечується електроенергією більшість кабінетів. Проте для деякого обладнання напруги не вистачає.
Проблеми медичного закладу розпочались торік. Тоді Смілянська міська влада відмовилась брати його на баланс. Мовляв, для потреб міста достатньо двох наявних лікарень. Надія на порятунок з'явилась цього року.
- Буде створено робочу групу по передачі з МОЗ до "Укрзалізниці". З 1 січня 2018 року до момента передачі ще невідомо, хто платитиме зарплатню та комунальні послуги, - розповідає в.о. керівника спеціалізованої медсанчастини № 14 м. Сміла Надія Колобовнікова.
Ціна питання - майже 2,5 мільйони гривень. Чиновники сподіваються, що владнати проблему вдасться під час оформлення передачі приміщень на баланс нового власника, а якщо ні - платитимуть самостійно. У новому статусі медсанчастина має запрацювати за кілька місяців. Та чи з'явиться до цього часу світло у медзакладі - невідомо.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram