Чоловіка, який вчинив замах на вбивство у Суботові, направили до психлікарні

14 лютого 2018, 22:15

У Чигирині місцева прокуратура зініціювала примусові заходи медхарактеру для винуватця вбивства у Суботові. Злочин скоїли у вересні 2017 році. Як зазначають у прокуратурі, чоловік виявляє ознаки хронічного психічного захворювання, тому йог шпиталізували до психіатричної лікарні із суворим типом нагляду. Про це із посиланням на Чигиринський відділ Смілянської місцевої прокуратури пише "Ремарка".

Чигиринським відділом Смілянської місцевої прокуратури підтримано в Чигиринському районному суді клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відносно особи, яка вчинила суспільно – небезпечне діяння, передбачене ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 263  Кримінального кодексу України - закінчений замах на вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині та зберігання вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.

Так, у вересні 2017 року житель с. Суботів Чигиринського району громадянин  А. здійснив чотири прицільних постріли з двохствольної рушниці 12 калібру в громадянина Б., в подальшому продовжуючи суспільно – небезпечне діяння громадянин А. підійшовши до потерпілого громадянина Б. який від отриманих поранень знаходився на землі направив заряджену рушницю на нього при цьому дружина потерпілого намагалася завадити здійснити прицільний постріл в свого чоловіка. Незважаючи на це громадянин А. спрямував рушницю на потерпілого і натиснув на спусковий гачок, але відбулася осічка.

У подальшому громадянин А. вважаючи, що вчинив всі дії, залишив потерпілого помирати, але злочин не було доведено до кінця, адже завдяки вчасно наданій медичній допомозі потерпілому, йому вдалося спасти життя.

Того ж дня, під час проведення санкціонованого обшуку, по місцю проживання громадянина А., виявлено речовину зеленого кольору, після проведення експертизи встановлено, що це промислово виготовлена вибухова речовина метальної дії, також виявлено уніфікований підривник дистанційної дії до ручних гранат типу Ф-1, РГД-5, РГ-42, які громадянин А. зберігав без передбаченого законом дозволу, в своєму будинку.

В ході досудового розслідування, проведено цілу низку процесуальних дій та прийнято ряд процесуальних рішень, які в підсумку дали б можливість притягнути винного до передбаченої законом відповідальності.

Разом з тим, відповідно до акту судово–психіатричної експертизи, на період часу, до якого відноситься скоєння інкримінованих дій та на теперішній час, громадянин А. виявляв і виявляє ознаки хронічного психічного захворювання, а тому це позбавляє на теперішній час його здатності усвідомлювати свої дії і керувати ними, унеможливлює його подальшу участь у слідчих діях і судовому засіданні.

У зв’язку з наявністю у громадянина А. клінічних ознак активного типу суспільної небезпеки, відносно нього застосовано примусові заходи медичного характеру, передбачені ст. 94 КК України, у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні із суворим типом нагляду.

Коментарі

Вгору