У Слов’янську частина людей зі сльозами на очах раділи звільненню міста від сепаратистів, інші нарікали на “київську хунту” (фото)

11 липня 2014, 09:56

Голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко детальніше розповів про свою нещодавню поїздку до Слов'янська, разом з Іриною Геращенко та Арсеном Аваковим.

Про це він повідомив у Facebook.

За словами губернатора, у місті тільки відновили мобільний зв’язок, проте учора він був ще невпевненим. Люди запитували, коли буде електроенергія, вода і виплати пенсій, зарплат і стипендій. Усіх цих звичних для українців благ мешканці Слов'янська позбулися «завдяки» бандитам, які довго тримали у полоні ціле місто.

- Вражень багато: посічені кулями і снарядами стіни, вибиті вибуховою хвилею шибки, у більшості своїй похмурі обличчя людей. Одні з них зі слізьми радості притискали до грудей подаровані нами синьо-жовті прапори, а інші – цідили: «Мы хотели федерализацию. Зачем сюда пришли солдаты?» Їм швидко не розповіси, хто стоїть біля витоків кровопролиття, хто його спровокував і продовжує роздмухувати, намагаючись розколоти Україну, - розповів Ткаченко.

І тим, хто горнеться до українського прапора, і тим, з чиїх голів ще не вивітрилася кремлівська пропаганда про «київську хунту» - жити в одному місті і відбудовувати його разом.

Добре, що сюди повертається українське телебачення – коли дізнаються правду, багато на що дивитимуться інакше. Та багато що можуть зрозуміти й самі, коли звернуть увагу на те, що особливій руйнації у місті піддано школи, дитсадки і лікарні – сепаратисти постаралися для «картинки» про «карателів київської хунти». Тільки нащо б наші бійці так зосереджували вогонь на мирних установах? Зате гніздо сепаратистів – місцевий відділок міліції, з якого починалися усі жахи Слов'янська, практично цілий. На цій будівлі ми вивісили синьо-жовтого прапора – так само як перед цим почепили його поруч з міським гербом на даху центрального вокзалу Слов'янська, біля якого роздавали гуманітарну допомогу з Черкас.

Продукти люди розбирали швидко, дитячі іграшки - ще швидше і що вразило – найохочіше брали синьо-жовті прапори.

Черкаська допомога Слов'янську вчорашньою роздачею десятків тонн продуктів не закінчується. Зібрані списки тих медикаментів і обладнання, яких потребують лікарні Слов'янська – перед своєю втечею бандити пограбували їх до нитки. Вже зараз знайшлися меценати, готові фінансувати цю допомогу лікарням. Беремо шефство і над 15-ю школою Слов'янська – черкащани відбудують зруйноване бандитами, щоб вже 1 вересня діти пішли до класів, де ніщо не нагадувати їм про війну.

Радує наша армія – вона просто на очах стає міцнішою. Радують і мирні черкащани, які легко зголошуються допомогати війську, біженцям і відбудові держави. Так само у Слов'янську багато тих, хто готовий робити життя свого міста кращим. Разом переможемо, наша держава буде щасливою, заможною і ЄДИНОЮ".

Слава Україні!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору