У Шполі вшанували пам’ять розстріляних євреїв (фото)

18 липня 2017, 15:21

75 років тому, 16 липня на окраїні Дар’ївського лісу відбувся масовий розстріл євреїв із Шполянського гетто. Від рук німецьких загарбників у той день загинуло близько тисячі людей, інформує Шполянська міська рада.

Аби вшанувати пам’ять закатованих єврейських жителів у роки Другої світової війни, біля пам’ятного знаку «Жертвам фашизму» зібрались представники від міської та районної влади, єврейської національної меншини та містяни.

Цього дня схилити голову та покласти квіти до підніжжя братської могили прибули керуюча справами виконавчого комітету Шполянської міської ради, Тетяна Герус, та начальник загального відділу Віра Шумейко.

Під час мітингу-реквієму перед громадою виступила голова районної єврейської організації, Олена Близнюк. Вона нагадала присутнім, як німці у Шполі здійснювали розстріли та знищували мирне єврейське населення.

Шполянське гетто було створене з приходом загарбників у місто. Це був окремий квартал у районі сучасних вулиць Степана Бена, Щедріна та Коцюбинського. У травні 1942 р. євреїв перегнали в ліс в районі Верхньої Дар’ївки і деякий час тримали в таборі за колючим дротом, а 16 липня цьогож року всіх жорстоко розстріляли.

Згодом, вчитель історії Шполянської школи-інтернату, Володимир Кузьмін, запропонував навести лад на місці поховання закатованих єврейських жителів. Таку ініціативу беззаперечно підтримала міська та районна влада, і в 1965 році на братській могилі встановили меморіал з надписом «Жертвам фашизму – 1942 рік».

 

 

Коментарі

Вгору