Через регулярні підпали сміттєзвалища у селі Червона Слобода місцевим доводиться рідше виходити із дому, тому що в дворі немає чим дихати. Про це Суспільному розповіла місцева жителька Тамара Лазебник. З її слів, вітер приносить дим зі смітників до осель.
На сміттєзвалищі серед меблів, будівельного сміття, консервацій та іншого непотребу – обгорілі пластикові ємності. Вони горять й отруюють повітря, розповіла місцева жителька Тамара Лазебник. Жінка проживає у "старому селі" – так серед місцевих називають один із районів Червоної Слободи, що розташований найближче до сміттєзвалища. Тут також живе пенсіонерка Ніна Шанова. З її слів, таке ставлення до довкілля шкодить не лише природі, а й здоров’ю: у жінки бронхіальна астма.
Ще одна проблема, яка виникла через сміттєзвалище, – зграї шпаків і ворон, які тут оселилися і живляться на людських городах, розповіла Тамара Лазебник.
Кілька років поспіль місцеві жителі звертаються до влади, аби вирішити це питання. Однак, зі слів Тамари Лазебник, результатів немає. Нині сміттєзвалищем опікується комунальне підприємство "Агроекологія". Його директор Богдан Мороз зазначив, що відходи на полігоні працівники не спалюють.
Суспільне: Черкаси
Начальник відділу житлово-комунального господарства та екології Червонослобідської громади Борис Щербатюк пояснює: побудувати сміттєпереробний завод самостійно громада не може. Визначити, де він буде та з яким інвестором співпрацювати, має районна влада.
Телефоном голова Черкаської райдержадміністрації Володимир Клименко зазначив, що раніше був інвестор із Києва, який побудував сміттєпереробні заводи на Одещині, Львівщині, Сумщині й Полтавщині. Мали бажання побудувати й на Черкащині. Однак наразі питання залишається відкритим.
Однак, за словами Тамари Лазебник, місцеві хвилюються, аби поблизу не з’явилося нове сміттєзвалище. Тому що вулиці мікрорайону в чагарниках і хащах, за якими ніхто не доглядає.
- Забули про нас, а ми тут у бурянах. То приватизована земля, а далі наші будинки, якщо раптом займеться, то живцем згоримо, – зазначила пані Тамара.
Зі слів директора КП "Агроекологія" Бориса Щербатюка, це проблема власників земельних ділянок. Вплинути на них влада може лише через приписи. Для цього місцеві мають написати відповідне звернення.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram