У селі на Черкащині – два випадки сказу за тиждень

02 грудня 2015, 10:08

скажений-2

Майданецьке, що на Тальнівщині, стає по-справжньому небезпечним селом – другий випадок сказу за тиждень. І знову скажений кіт, але цього разу зовсім в іншому кінці села, пише Дзвін.

У четвер 26 листопада  тварина напала на свого господаря й спробувала добратися до тіла крізь тканину.  На щастя чоловік відбився. Однак кіт не припинив свої спроби й того ж дня покусав сусідку. Жінку негайно відправили до Черкас. Кота зачинили в клітку й встановили спостереження. У суботу вранці тварина загинула.

У понеділок у Майданецькому лікарі санстанції провели повторну вакцинацію домашніх тварин.

– На жаль трапляються випадки, коли люди свідомо відмовляються вакцинувати котів і собак, – каже сільський голова Майданецького Михайло Капериз. – Мовляв, у когось після уколу пропав собака. Такими діями ставлять під загрозу життя багатьох людей, які проживають у селі й будь-якої миті можуть бути атаковані скаженими тваринами.

– Собака загинула тому, що могла бути інкубатиком, тобто зараженою сказом, – каже Микола Слободяник із ветлікарні.

Ветеринарна служба оголосила в селі карантин.

Нагадаємо, що попередній випадок захворювання на сказ трапився у селі 23 листопада. Тоді хворий кіт покусав свою господарку-пенсіонерку.  Лікарі довго шукали вакцину, оскільки виявилося, що в районі, в області і навіть в усій державі з вакциною проти сказу величезні проблеми. Стару, російську вже не купують, а нову, європейську ще не купують.

Поділитись

Коментарі

Вгору