У Раді запропонували набирати в армію людей з інвалідністю: умови мобілізації

29 червня 2022, 12:39

Нардепи запевняють, що люди, які мають інвалідність, можуть піти в ЗСУ добровільно. Їм дозволять служити за місцем реєстрації або проживання, пише Фокус.

Українські нардепи запропонували призивати на службу в армію людей з інвалідністю після їхньої згоди. Відповідний законопроєкт з’явився на сайті Верховної Ради України.

Особи з інвалідністю у період воєнного стану можуть призиватися на військову службу за їх згодою та проходити її в межах області, в якій зареєстровані чи проживають, йдеться у документі.

У пояснювальній записці до законопроєкту автори пояснили причину запровадження нової норми.

Через можливість різного трактування словосполучення "бути призваним" існує проблема в осіб, які мають відстрочку від призову на військову службу, але проявили добровільне бажання проходити її. Для правильного трактування і подальшого використання потрібно уточнити відповідну правову норму", — зазначили законодавці.

Зареєстрований документ закріплює заборону на виїзд з України для чоловіків віком від 18 до 60 років під час воєнного стану. "Право виїзду за межі України під час дії воєнного стану може бути надано особам, список яких визначив Кабінет Міністрів України", — нагадали нардепи.

Зазначимо, що 22 червня у парламенті зареєстрували законопроєкт, який пропонує відстрочку від мобілізації громадянам, чиї родичі загинули чи зникли безвісти під час повномасштабної війни з Росією.

Народні депутати пропонують, щоб від мобілізації були звільнені особи, чиї чоловіки, дружини, сини, дочки, матері, дідусі, бабусі, рідні чи неповнорідні брати й сестри загинули чи зникли безвісти в умовах воєнного стану під час повномасштабної війни РФ проти України.

Наразі в Україні діє закон, згідно з яким від мобілізації звільнялися громадяни, які втратили родичів під час Антитерористичної операції (АТО), тому нардепи пропонують оновити законодавство, додавши туди згадку про операцію Об'єднаних сил і вторгнення російських військ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому вручають повістки чоловікам із “білим квитком” і чи можуть їх мобілізувати

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору