У погоні за сміттям: як на Черкащині опановували модний плогінг (фото)

14 серпня 2018, 11:55

Понад 700 кілограмів сміття зібрали на березі Дніпра сім команд з Моринської, Степанецької, Набутівської, Білозірської, Карашинської, Ліплявської та Мліївської ОТГ. У рамках екофестивалю в Ліплявській ОТГ вони змагалися за звання переможця нового та актуального нині виду спорту — плогінгу.

 Як розповіла директор БФ «Урожай — громаді» і керівник проекту «Екофестиваль у Ліплявській ОТГ» Тетяна Волочай, сьогодні екологічні питання стосуються кожного.

— Екологія стосується кожної людини, хоч і по-різному. Одних непокоять алергічні прояви на амброзію, інших — стан води, а когось — наявність великої кількості сміття. Щоб вирішити ці питання комплексно, необхідне фінансування. Я працюю з громадами і допомагаю їм залучати кошти фондів на різноманітні екологічні проекти. Але донори та грантодавці можуть надати фінансову допомогу лише підготовленим громадам, які готові та спроможні ефективно використовувати ці ресурси й можливості, — зауважила Тетяна Волочай.

Також директор Фонду зазначила, що все це робиться для того, щоб кожен житель громади зміг проаналізувати свою поведінку та звички.

Втілення проекту «Екофестиваль у Ліплявській ОТГ» стало можливим завдяки перемозі в конкурсі соціальних проектів у напрямку популяризації екологічного способу життя. На його реалізацію було спрямовано 52 тисячі гривень з обласного бюджету. Ще  50 тисяч гривень надав БФ «Урожай — громаді» за підтримки НВФ «Урожай», що входить до Групи МХП.

— Питання екології вкрай актуальне для кожного. Адже наша діяльність сьогодні визначає, що ми залишимо своїм нащадкам. Цей захід проводиться для того, аби кожен звернув увагу на те, що відбувається навколо. Я хотів би, щоб такі заходи відбувалися в кожній ОТГ, і наше підприємство це підтримає. Ми маємо навчитися не лише не смітити, а й з користю використовувати відходи, які самі ж продукуємо, — зазначив директор НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік.

 Завдяки екологічним програмам громаді вдалось зібрати певну суму на реалізацію екологічних ініціатив.

— За «екологічні кошти» ми викопали ставок, зараз облаштовуємо тут зону відпочинку. Робимо доріжку. Наше село вибрали для проведення фестивалю через те, що, попри красиві краєвиди, тут все засмічено. З цим потрібно якось боротися. Сподіваюся, що після проведення фестивалю кожен переосмислить свою поведінку і почне прибирати за собою. Наразі вже замовлено контейнери для пластику. Плануємо в подальшому його переробляти, — розповів Сергій Геращенко, керівник Ліплявської ОТГ.

Програма фестивалю складалася з кількох частин: розважальної та змагань з плогінгу. Кожна команда отримала пакети для збору різного виду сміття. Сортувати його потрібно було за таким принципом: у білий пакет — збирати бляшанки, до зеленого — змішані відходи, до чорного — пластик, а до сумки з мішковини — скло.

Серед важливих умов — заборонялося бити скло, а пластикові пляшки потрібно було звільнити від рідини та скрутити, аби вони займали якомога менше місця.

За роботою кожної команди стежив спостерігач. На збір сміття було виділено 40 хвилин та чітко окреслено ділянки узбережжя, де потрібно було збирати сміття. Вони отримали певні назви: «Дача Баби Яги», «Хащі Лісового», «Озоновий рай», «Садиба Бабайки», «Дари Водяного» та «Місцеві джунглі».

— Пропозиція очистити територію була доволі цікавою. Учасників команди ми відбирали за бажанням. Нам дуже сподобалися ці змагання — хоч і важкувато, але цікаво та корисно, — розповіла учасниця команди Степанецької ОТГ.

Перемогу здобула команда Білозірської ОТГ. Її учасники зібрали 155 кілограмів сміття, за що отримали сертифікат на 5 тисяч гривень. Друге місце посіла команда Степанецької громади. Нагородою за участь для неї став сертифікат на 3 тисячі гривень. Решта команд-учасниць отримали по 1 тисячі гривень.

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова також відвідала екофесту і  вручила Степанецькій ОТГ сертифікат на придбання сміттєвих баків на суму 5000 грн. Наймолодшому учаснику із Млієва Вадиму Савельєву - грошовий сертифікат на 500 грн.

А приємним бонусом для всіх стало чисте узбережжя Дніпра.

 

Иван сказав:

Хай переможці поїдуть приберуть з поля сміття всієї своєї громади, ато їдеш потягом і зразу гидко робиться. Хто не знає – по обїздні за лісосмугою прямо на поле гадять…

Ігор сказав:

Я радий. А подальша переробка сміття. Висвітліть в ЗМІ.

Вгору