У Пенсійному фонді пояснили умови офіційного працевлаштування

09 грудня 2020, 18:38

фото тематичне

"Працюй офіційно!" – схожі заклики середньостатистичні працівники чують неодноразово. Частина людей переконана, що працевлаштована легально, але насправді – "в тіні". За статистикою, на 1 листопада 2020 в Черкаській області всього понад 253 тисячі застрахованих осіб. Як дізнатися, чи є людина застрахованою особою – пояснюють фахівці Головного управління Пенсійного фонду на Черкащині.

Найбільш вдалий момент поговорити про легальну зайнятість – під час влаштування на роботу. "Оформлення працівника офіційно вимагає від роботодавця швидкого оформлення відповідних документів і зобов’язання щомісяця сплачувати єдиний соціальний внесок за вас у розмірі 22 % від нарахованої заробітної плати", – пояснює заступник начальника Головного управління Віталій Таран. Не всі роботодавці беруть на себе таку відповідальність, тож людина має обирати, чи готова до втрати страхового стажу, який в майбутньому разом із зарплатою стане основою для нарахування пенсії.

Страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені внески на суму не меншу, ніж мінімальний страховий внесок. Якщо працівник приходить на роботу, щомісяця отримує зарплату, має запис у трудовій книжці – це зовсім не означає, що він набуває страхового стажу. Зарахування періоду роботи до стажу відбувається пропорційно до розміру сплаченого внеску. Тобто місяць роботи працівникові буде зараховано за умови сплати єдиного соціального внеску з заробітної плати розміром не менше мінімального.

– Мінімальна заробітна плата на жовтень 2020 року становить п’ять тисяч гривень, а мінімальний страховий внесок – 1 100 грн. Роботодавцям зручно економити ці кошти, не заповнювати необхідні документи, приховувати реальну кількість своїх працівників та реальну зарплату, яку вони отримують, – зазначає заступник начальника управління - начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління Олена Богдан.

Відповідальність за сплату страхових внесків та єдиного соціального внеску покладено на роботодавців, тому вони повинні дбати про соціальний захист своїх найманих працівників. Однак залишатися осторонь не можуть й застраховані особи, оскільки саме їхні права порушуються. Відповідно до ст. 16 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", найманим працівникам надано можливість отримувати від страхувальника підтвердження сплати внесків і вимагати їх сплати, у тому числі в судовому порядку.

Дізнатися актуальну інформацію про свій страховий стаж, розмір сплачених роботодавцем страхових внесків, зарахування періоду роботи до страхового стажу можна, зареєструвавшись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://www.portal.pfu.gov.ua/).

Використання цього ресурсу дозволяє застрахованій особі контролювати свого роботодавця та бути впевненим у своєму майбутньому.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору