У Пенсійному фонді розповіли, від чого залежить осучаснення пенсій черкащан

03 листопада 2017, 14:00

Пенсійна реформа уряду Володимира Гройсмана успішно стартувала. Одразу після підписання Президентом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» органи Пенсійного фонду в області виконали поставлене завдання: в жовтні зробили відповідні перерахунки та розпочали виплати осучаснених пенсій. Надалі ці виплати будуть індексуватися автоматично залежно від інфляції та зростання заробітної плати. Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, заслужений працівник соціальної сфери України Світлана Зінник розповіла "Черкаському краю" про перші кроки реформи.

ЧЕРКАЩИНА: середня доплата +436 гривень

На 01.10.2017 на пенсійному обліку в органах Фонду області перебуває 412 589 пенсіонерів, у тому числі 16 428 — пенсіонерів силових міністерств і відомств.

Із 1 жовтня 2017 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148 пенсії перераховано 396 959 особам (96% пенсіонерів). Із них: 396 301 особі — перерахунок пенсії, а також надбавок і підвищень до пенсії, розмір яких визначається від прожиткового мінімуму, проведено в автоматизованому режимі.

Середній розмір підвищення становить 436,60 грн., додаткові витрати на виплату пенсій — понад 173 млн. грн. на місяць.

Забезпечено своєчасне фінансування підвищених розмірів пенсій. Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії на 140,00 грн. і більше, пенсію в новому розмірі отримали в жовтні 2017 року. Доплату до пенсій за жовтень поточного року, перерахованих в автоматизованому режимі й підвищених до 140,00 грн., оформлено на виплату в листопаді 2017 року.

Для інформування пенсіонерів щодо розмірів пенсій, перерахованих із 1 жовтня 2017 року, виготовлено та надіслано 237 640 індивідуальних повідомлень. Також у жовтні цього року проведено активну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо особливостей пенсійної реформи, порядку перерахунку та виплати пенсій: проведено вісім виступів на місцевих телеканалах та 29 — на радіо, опубліковано 45 актуальних матеріалів із пенсійних питань у друкованих та електронних засобах масової інформації, на офіційних веб-сайтах управлінь, сторінках органів Фонду в області, на веб-сайтах інших органів влади.

Проведено 76 виїзних прийомів громадян, 76 зустрічей у трудових колективах, розповсюджено 6 тис. тематичних буклетів щодо основних положень пенсійної реформи, надано усних роз’яснень 9 тис. пенсіонерів, за телефонами «гарячих ліній» та письмових роз’яснень — 538 пенсіонерам.

Наближення послуг до населення

На перше листопада у восьми територіальних громадах Черкаської області (Білозірській, Єрківській, Мокрокалигірській, Ротмістрівській, Набутівській, Селищанській, Стеблівській, Степанецькій) створено робочі місця спеціалістів Пенсійного фонду, які надають послуги понад 40 тис. жителям громад, із них близько 15 тис. пенсіонерів.

В області відкрито 24 агентських та консультативних пунктів для обслуговування громадян із пенсійних питань. Послуги надають спеціалісти органів Пенсійного фонду та працівники сільських рад (у разі необхідності — працівники фонду надають консультації в режимі Skypе-зв’язку). Протягом 2017 року на віддалених робочих місцях в ОТГ та агентських пунктах надано 1323 послуги.

26 жовтня 2017 року новий консультативний пункт відкрито в селі Берестівець Уманського району за підтримки депутата Уманської районної ради, мецената, почесного жителя с.Берестівець, заслуженого працівника сільського господарства, директора ТОВ «Берестівець» Василя Чекаленка. За кошти підприємства для фахівців, які надаватимуть пенсійні послуги, облаштовано робоче місце. Крім того, це господарство належить до тих суб’єктів господарювання в області, які своєчасно виплачують високу заробітну плату та сплачують страхові внески. До речі, за 9 місяців 2017 року середня зарплата в ТОВ «Берестівець» становить 9 057,46 грн., кількість працюючих на 01.10.2017 — 92 особи, тому і середнє підвищення пенсії по селу в жовтні становить 400 грн., тоді як в області — 436 грн.

Пенсії отримають лише офіційно працевлаштовані

Збільшення необхідного страхового стажу має стимулювати українців вимагати від роботодавців оформлювати трудові відносини офіційно. Адже не буде стажу — не буде пенсії. А буде офіційне працевлаштування — будуть відрахування до Пенсійного фонду та до державного бюджету. На жаль, тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення, а проблема боргів із виплати заробітної плати існує не один рік. Керівники деяких підприємств виплату заробітної плати проводять у конвертах, нараховують та виплачують її менше законодавчо встановленого рівня як працівникам, так і собі, ігноруючи вимоги законодавства про працю. Працівники зі свого боку займають мовчазну позицію, боячись втратити місце роботи.

Сьогодні в області 2,8 тисячі підприємств та організацій (17,1%) виплачують заробітну плату нижче мінімальної більш ніж 17 тисячам застрахованих осіб.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору