Черкаський суд визнав законними результати виборів у проблемній об’єднаній громаді (фото)

03 листопада 2017, 14:21

Кандидат на посаду голови Степанківської ОТГ Олександр Зеленько 2 листопада програв суд сільській та дільничній виборчим комісіям, повідомляє vikka.ua.

Черкаський районний суд розглянув позов Зеленька до голови сільської ВК Галини Костюніної та представника ДВК Віри Тищенко. Інтереси кандидата за довіреністю представляв Олександр Черниш. Також третьою особою у справу вступив переможець виборів у Степанківській ОТГ Ігор Чекаленко.

У своєму позові Зеленько заявив, що члени виборчої комісії порушили закон України щодо дійсності бюлетенів, на яких дві і більше позначок. Також він наголосив, що ці недійсні бюлетені, загальна кількість яких становить 5%, врахували під час підрахунку голосів.

- За нашими підрахунками, було близько 145 зіпсованих бюлетенів. Коли ми звернулися з проханням про перерахунок голосів, знову ж таки недійсні бюлетені були враховані, – наголосив представник позивача. – Ми просимо визнати протоколи ДВК та ці бюлетені недійсними. За законом України, коли загальна кількість зіпсованих бюлетенів п’ять відсотків і більше, ми маємо повне право на перевибори.

Відповідачі назвали такі заяви наклепом та пояснили, що рахували голоси згідно з законом. Бо ж недійсними бюлетені вважаються, коли є більше однієї позначки напроти кандидатів.

- Усі спостерігачі на дільниці не помітили жодних порушень. Позов до суду був щонайменше нелогічним, адже ті 145 голосів не скоротили б відриву між кандидатами. Спроба перекреслити результати волевиявлення людей провалилася, – прокоментував ситуацію Ігор Чекаленко.

Черкаський районний суд не задовольнив позов Олександра Зеленька у повному обсязі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору