У парках Черкас масово всихають сосни (фото)

26 вересня 2018, 19:24

У парках Черкас масово всихають сосни (фото)

Останнім часом у черкаських парках фіксують масове захворювання дерев та всихання сосен. За підрахунками експертів, у парках міста нараховано 300 хворих сосен. Найкритичніша ситуація у Сосновому бору. Головними причинами такого стану насаджень є різкі зміни клімату, зниження рівня ґрунтових вод та шкідники. Про це повідомив директор КП «Дирекція парків» Володимир Стойко.

- Ми кілька разів проводили обстеження насаджень сосни у черкаських парках за участі фахівців. Залучали працівників Черкаського лісгоспу, екоінспекцію, Управління екології , - зазначив Володимир Стойко. – Експерти кажуть, така ситуація нині і в хвойних лісах.

У парках Черкас масово всихають сосни (фото)

За словами начальника лісогосподарського відділу ДП «Черкаський лісове господарство» Віктора Стріхи, головними причинами такого стану насаджень є різкі зміни клімату, зниження рівня ґрунтових вод та шкідники.

- Усі ці фактори призводять до ослаблення насаджень, негативний вплив на стовбури дерев додатково у цей період чинять комахи: заражають хворобами, що призводить до всихання, - говорить Віктор Стріха.

У парках Черкас масово всихають сосни (фото)

Єдиний спосіб зупинити процес послаблення інших насаджень – провести  вирубку вражених дерев. Санітарні рубки бувають двох типів: вибіркові (коли з масиву насаджень вирубують кілька дерев) та суцільні (коли доводиться ліквідовувати значні площі).

- У випадку, коли є необхідність проводити суцільні рубки (десятки та сотні дерев, що розташовані поруч), тоді насадження потрібно відновлювати, - зазначив начальник лісогосподарського відділу. – Нові дерева мають усі шанси вижити, адже вони адаптуються до нинішніх умов. Вік технічної стиглості сосни – 100 років.

У парках Черкас масово всихають сосни (фото)

На території черкаських парків нарахували 300 хворих сосен. Оперативно провести вирубку цих дерев можна лише із залученням підрядних організацій.

- Ми плануємо після отримання ордерів на знесення аварійних та сухостійних насаджень провести санітарні рубки, потім – відновлювальну висадку, - говорить Володимир Стойко. – Будемо звертатися до міської ради із проханням спрямувати кошти на ці роботи із міського бюджету.

За інформацією прес-служби КП «Дирекція парків»

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Олена :

А, може, хтось “поклав око” на цю територію для будівництва або кафе, або розважального закладу, та чимось обробляє сосни, щоб засохли?

Вгору